Jak podaje resort zdrowia w swoim codziennym raporcie, odnotowano 735 nowych i potwierdzonych przypadków zakażeń z ostatniej doby. Nie są to dobre wiadomości, szczególnie dla województwa śląskiego, gdyż znowu wyszło na nieszczęsne prowadzenie ze swoimi 160 przypadkami.

Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia niepokoi

Każdego dnia, od początku zawirowań związanych z koronawirusem w Polsce, Ministerstwo Zdrowia dwoi się i troi, by podawać jak najświeższe statystyki dotyczące epidemicznej sytuacji w Polsce. Niestety wszystko wskazuje na to, że zapowiadana przez resort wrześniowa druga fala zachorowań już teraz odbija się czkawką już nie tylko obywatelom, ale i rządowi.

ℹ Mamy 735 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (160), małopolskiego (140), mazowieckiego (126), pomorskiego (60), wielkopolskiego (43), podkarpackiego (33), łódzkiego (31), dolnośląskiego (31), lubelskiego (28), warmińsko-mazurskiego (21), kujawsko-pomorskiego (17), zachodniopomorskiego (13), opolskiego (12), podlaskiego (8), lubuskiego (8), świętokrzyskiego (4). ❗ Z przykrością informujemy o śmierci 17 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 62-K Racibórz (mieszkanka woj. opolskiego), 44-M Działdowo, 59-K Zgierz, 81-M, 73-K Kraków, 90-K Płock, 82-K Kozienice, 70-K Łańcut, 37-M Poznań, 67-M, 86-K Racibórz, 85-K Gliwice, 70-K Tychy, 72-M Zgierz (mieszkaniec woj. śląskiego), 87-K Kobiór, 74-M i 82 M Szczecin. Większość osób miała choroby współistniejące. ➡️ Liczba zakażonych koronawirusem: 5️⃣8️⃣ 6️⃣1️⃣1️⃣/1 913 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).


Facebook/Ministerstwo Zdrowia

Na swojej oficjalnej, rządowej stronie, Ministerstwo Zdrowia publikuje także informacje na temat obszarów w Polsce, na których zapanowały nowe zasady bezpieczeństwa. Dziewięć z nich znalazło się w strefie żółtej i dziewięć w strefie czerwonej.

gov.pl

Reszta powiatów to obszar zielony, w którym nie zaostrzono obowiązujących zasad sanitarnych.

Przypomnijmy, że wprowadzona przez rząd regionalizacja obowiązuje od 8 sierpnia bieżącego roku, a datę jej odwołania, resort ustali w wyniku stałego monitorowania sytuacji w poszczególnych strefach.

O tym się mówi: ZUS wznawia wysyłanie ubezpieczonych na rehabilitacje. Które sanatoria znalazły się na liście i jakie warunki trzeba spełnić, by pojechać

Zerknij: Zosia nie zdołała się nauczyć, jak samodzielnie prowadzić dom. Jej teściowa postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce