Jak podaje "Nasz Raciborz", w pierwszej kolejności jadą osoby, którym kończy się świadczenie. Pierwszeństwo zagwarantuje, że zdążą skorzystać z rehabilitacji.

Rzecznik prasowy Beata Kopczyńska komentuje

Osoby skierowane na rehabilitację w systemie stacjonarnym, czyli na całodobowy pobyt w ośrodku, dostaną z Zakłau Ubezpieczeń Społecznych „Zawiadomienie o skierowaniu na rehabilitację leczniczą” wraz z ulotką. Po jego otrzymaniu powinny skontaktować się z ośrodkiem i podać swój aktualny numer telefonu. Ośrodek rehabilitacyjny poinformuje o wystawionym zleceniu na badanie - test w kierunku SARS-CoV-2.

Ważną informacją jest to, że warukiem możliwości wyjazdu na rehabilitację, jest negatywny wynik testu na koronawirusa. Każda osoba wybierająca się na turnus, ma prawo do darmowego testu na koronawirusa, jednak należy go wykonać nie wcześniej, niż sześć dni przed planowaną datą wyjazdu. Spełnienie tego warunku zapewnia aktualność wyniku testu. Rzecznik Beata Kopczyńska dodaje:

Należy pamiętać o tym, aby poinformować ZUS, jeśli nie możemy jechać na rehabilitację, natomiast ośrodek rehabilitacyjny - gdy zmienimy numeru telefonu.

To jest bardzo ważne, gdyż dzięki temu umożliwimy stały kontakt z sobą, a w razie naszej nieobecności, ktoś inny będzie miał szansę skorzystać.

Na stronie pacjent.gpv.pl warto sprawdzić listę ośrodków rehabilitacyjnych, do których pacjenci są kierowani przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

gov.pl

Inną, bardzo istotną sprawą jest to, aby na turnus zabrać ze sobą maskę lub przyłbicę, oraz rękawiczki, bez których nie będzie można skorzystać z leczniczych rehabikitacji.

O tym pisaliśmy: Litania do św. Rosalii. Niezwykle skuteczna modlitwa chroniąca nasze zdrowie przed "morowym powietrzem"

Zerknij tutaj: Córka zaczyna spadać z mostu - reakcja taty jest natychmiastowa. Niezwykłe nagranie

O tym się mówi: Bursztyn i jego niesamowite energetyczne właściwości. Co kryje się w tej skamieniałej żywicy