Rosalia urodziła się w 1128 r. Była młodą dziewczyną pochodzącą ze szlachetnej rodziny o imieniu Sinibaldi, która mieszkała na dworze Rogera II na Sycylii.

Wielka moc Rosalii

YT

Kiedy Rosalia miała 13-15 lat, hrabia Baldovino poprosił ją o małżeństwo w zamian za uratowanie życia króla, ale odmówiła mu i postanowiła pójść za Zakonem Bazylianów, żyjąc życiem religijnym w jaskini w pobliskim lesie Quisquina z Bivona, wioski niedaleko Agrigento.

Później Rosalia przeniosła się do Palermo, ukrywając się w Monte Pellegrino, w jaskini z obfitą wodą, gdzie mieszkała do śmierci. W 1624 r. Plaga nawiedziła Palermo. W tym samym roku chora kobieta pojechała do Monte Pellegrino i wypiła trochę wody kapiącej ze skały w jaskini.

Nagle ujrzała objawienie Najświętszej Maryi Panny i Rosalii, które powiedziały jej, że w jaskini ukryty jest skarb: pod kawałkiem marmuru znaleziono ludzkie kości pachnące kwiatami. Rok później myśliwy Vincenzo Bonello udał się do Monte Pellegrino, by odebrać sobie życie po śmierci żony z powodu zarazy.

Tam ukazała mu się Święta Rosalia, mówiąc, że jedynym sposobem na uratowanie Palermo od zarazy jest przewiezienie jej kości przez miasto. Kilka miesięcy później w Palermo odbyła się procesja ku czci świętej Rosalii, podczas której dokonał się cud: kiedy jej kości zostały przewiezione po mieście, zaraza ustała, ludzie nagle wyzdrowieli i zanieczyszczenie ustało.

Litania do św. Rosalii

Kyrie elejson, Chryste elejson, Kyrie elejson. Chryste, usłysz nas, Chryste, wysłuchaj nas. Ojcze z nieba, Boże – zmiłuj się nad nami. Synu, Odkupicielu świata, Boże – zmiłuj się nad nami, Duchu Święty, Boże – zmiłuj się nad nami, Święta Trójco, Jedyny Boże – zmiłuj się nad nami, Święta Maryjo – módl się za nami, Święta Boża Rodzicielko, Święta Panno nad Pannami, Święta Rozalio, Święta Rozalio, Oblubienico Pana Jezusa, Święta Rozalio, Boga nad wszystko kochająca, Święta Rozalio, dla Boga rodziców i krewnych opuszczająca, Święta Rozalio, ślub dozgonnej czystości dla Boga czyniąca, Święta Rozalio, ze krwi królewskiej pochodząca, Święta Rozalio, na dworze królewskim wychowana, Święta Rozalio, odważnie ze świata rezygnująca, Święta Rozalio, dla miłości Boga na pustynię się udająca, Święta Rozalio, z Bogiem w pustelni rozmawiająca, Święta Rozalio, nieustannym widzeniem Aniołów obdarzona, Święta Rozalio, różą i lilią nazwana, Święta Rozalio, różo panieńskiej skromności, Święta Rozalio, lilio anielskiej czystości, Święta Rozalio, wzorze dziewiczej wstydliwości, Święta Rozalio, ofiaro miła Bogu, Święta Rozalio, wieńcem pięknych cnót ozdobiona, Święta Rozalio, przez zasługi cnót swoich wszelkie zarazy uśmierzająca, Święta Rozalio, synogarlico w pustelni kwiląca, Święta Rozalio, za swymi rodzicami u Boga orędująca, Święta Rozalio, modlitwami swymi rodziców z czyśćca wybawiająca, Święta Rozalio, przed śmiercią sakramentów świętych spragniona, Święta Rozalio, przez kapłana Bożego w pustelni wyspowiadana, Święta Rozalio, w pustelni cudownie Komunią Świętą umocniona, Święta Rozalio, olejem świętym przed śmiercią namaszczona, Święta Rozalio, w obecności Jezusa, Maryi i Świętych umierająca, Święta Rozalio, w walce z epidemią skuteczna patronko, Święta Rozalio, wszystkich swoich czcicieli pocieszycielko, Święta Rozalio, czcicielom swoim w życiu i przy śmierci pomocy udzielająca. Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata – przepuść nam Panie. Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata – wysłuchaj nas Panie. Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata – zmiłuj się nad nami. Chryste, usłysz nas. Chryste, wysłuchaj nas. Kyrie elejson. Chryste elejson. Kyrie elejson. Módl się za nami, święta Rozalio. Abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych. Módlmy się: Boże, który święte ciało służebnicy Twojej, Rozalii, wśród skalistych gór znalezione, za niebieskie lekarstwo i obronę w czasie zarazy nam darować raczył, udziel hojnie Twoim wiernym, którzy jej pomocy wzywamy, łaski zachowania od wszelkich niebezpieczeństw chorób ciała i ducha. Przez naszego Pana, Jezusa Chrystusa, który z Tobą żyje i króluje, w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

O tym pisaliśmy: Rodzice zaginionego chłopaka proszą o pomoc. Już 6 dni poszukują 23-letniego syna

Zerknij: Zaskakujące fakty ze świata filmu. Kto zadbał o miejsce spoczynku polskiej Marylin Monroe