Właściciele rezolutnego psiaka byli przyzwyczajeni do tego, że zwierzak nieustannie przynosi im do domu znaleziska, na które natknął się na spacerze. Jednak tym razem sytuacja była zupełnie inna niż wszystkie.

Dzielny psiak!

Jak informuje portal Pikio, zdarzenie miało miejsce w hrabstwie Washington w Stanach Zjednoczonych. Podczas spaceru pies znalazł malutkie zwierzątko, które na pierwszy rzut oka wyglądało jak porzucony szczeniak.

Kiedy pies postanowił przynieść znalezisko swoim właścicielom, ci natychmiast się nim zainteresowali. Mieli jednak pewne wątpliwości, co do tego czy na pewno jest to malutki szczeniaczek. Postanowili więc udać się do weterynarza zajmującego się dzikimi zwierzętami.

Para udała się więc niezwłocznie do Wildlife Center w Wirginii, gdzie zwierzątkiem zaopiekowała się Amanda Nicholson, dyrektor centrum.

Jak się szybko okazało, psiak znalazł nie małego, bezbronnego szczeniaczka, a małe niedźwiedziątko. Malec ważył tylko 540 gram, a jego stan był bardzo poważny.

Weterynarze nie mieli wątpliwości, że maluszek został porzucony przez swoją mamę i gdyby nie bohaterski pies, to najpewniej czekałaby go śmierć.

Instagram @wildlifecenter_va

Niedźwiadek otrzymał niesamowitą opiekę!

Pracownicy centrum weterynaryjnego natychmiast zajęli się malcem. Niedźwiadek otrzymał potrzebne leki i trafił do inkubatora.

- Każdego roku w naszym szpitalu leczymy ponad 3000 dzikich zwierząt; wiele zwierząt trafia do nas chorych lub rannych, a nasz zespół weterynaryjny jest zawsze gotowy do zapewnienia niezbędnego leczenia lub operacji. Trafia do nas również wiele zdrowych osieroconych zwierząt, a nasz personel rehabilitacyjny zajmuje się nimi, dopóki nie osiągną wieku odpowiedniego wieku, żeby przetrwać samodzielnie na wolności. W przypadku tego niedźwiedzia umieściliśmy go w inkubatorze i opracowaliśmy całodobowy harmonogram karmienia ze specjalną formułą tak, aby zaspokoić jego potrzeby żywieniowe - wyznała Amanda Nicholson.

Kiedy tylko stan zdrowia niedźwiadka się poprawił został on zapoznany z inną niedźwiedzicą, która również zamieszkiwała centrum. Jak się okazuje oba zwierzaki mocno się polubiły i obecnie cieszą się już wolnością!

Instagram @wildlifecenter_va

Jak informował portal "Życie": MINISTERSTWO STAWIA SPRAWĘ JASNO: JEŚLI POLACY NIE BĘDĄ PRZESTRZEGAĆ TEGO NAKAZU SYTUACJA ZNACZĄCO SIĘ POGORSZY. SĄ NOWE OGNISKA ZAKAŻEŃ

Przypomnij sobie: ZNÓW DROŻYZNA NAD MORZEM? TO NIE SUMA ZA ZAMÓWIONĄ RYBĘ PRZYKUWA NAJWIĘKSZĄ UWAGĘ, CENA ZA DODATEK DO DANIA GŁÓWNEGO ZWALA Z NÓG

Portal "Życie" pisał również: WSZYSCY POLACY BĘDĄ PODLEGAĆ NOWEMU OBOWIĄZKOWI. NOWE ZASADY NIE PRZYPADNĄ DO GUSTU WIELU OSOBOM, ZMIANA BĘDZIE PRZEKŁADAĆ SIĘ NA ŻYCIE OBYWATELI