Janina Ochojska udzieliła ostatnio wywiadu w programie „Onet Rano”. Podczas rozmowy zwróciła się do Polaków z bardzo ważnym apelem. Czego dokładnie on dotyczy?

Ważny apel działaczki

Janina Ochojska od wielu lat nieustannie walczy z bardzo poważną chorobą. Jednak kobieta ma tak ogromne serce, że nie potrafi skupić się tylko na sobie. Nieustannie stara się pomóc wielu osobom, tym razem jednak jej apel ma o wiele większy wymiar.

Znana działaczka była ostatnio gościem w programie „Onet Rano”. Podczas rozmowy z Beatą Tadlą, kobieta wyznała, że niezmiernie ważna jest teraz pomoc dla Bejrutu. Sytuacja w jakiej znaleźli się mieszkańcy tego miasta jest po prostu opłakana i liczy się każde, nawet najmniejsze wsparcie!

- Namawiam do pomocy dla Libanu. Nie tylko z powodu tej katastrofy. To kraj, w którym przybywa ponad milion uchodźców - powiedziała podczas wywiadu prezeska Polskiej Akcji Humanitarnej.

- W takiej sytuacji najbardziej potrzebni są wykwalifikowani ratownicy i pomoc medyczna - dodała Janina Ochojska.

Sytuacja w Libanie jest bardzo trudna

Polska działaczka doskonale wie, w jakim stanie zarówno ekonomicznym jak i społecznym jest Liban. Niestety, wydarzenia sprzed paru dni przyczyniły się do jeszcze większego kryzysu. Liczy się zatem każda pomoc.

Do Libanu dotarli już polscy strażacy, który podejmą się ratowania osób znajdujących się pod gruzem. Ratownicy mają nadzieję, że odnajdą jeszcze żywe osoby.

Przypomnijmy, że podczas wybuchu do którego doszło w porcie w Bejrucie zginęło ponad 135 osób, a ponad 5 tysięcy jest rannych. Do tej pory nie udało się jednak ustalić, jaka jest liczba osób zaginionych.

Niezliczona jest również ilośc osób, które zostały bez dachu nad głową i straciły cały dobytek swojego życia. Miejmy nadzieję, że uda się pomóc wszystkim potrzebującym!

Jak informował portal "Życie": ŁUKASZ SZUMOWSKI ZABRAŁ GŁOS NA TEMAT LOKALNYCH OBOSTRZEŃ. ZAPOWIADA SUROWE KARY

Przypomnij sobie: SANEPID APELUJE O ZDROWY ROZSĄDEK I ZGŁASZANIE SIĘ DO NAJBLIŻSZYCH PLACÓWEK. NOWE PRZYPADKI KORONAWIRUSA WŚRÓD DUCHOWNYCH

Portal "Życie" pisał również: KONTROLERZY SĄ BEZWZGLĘDNI. MOGĄ ZAPUKAĆ RÓWNIEŻ DO CIEBIE, A KARY SĄ NIESAMOWICIE WYSOKIE