Kilka miesięcy temu Meghan i Harry poinformowali o fakcie, że nie chcą dalej pełnić funkcji nadanych im przez rodzinę królewską. Para zdecydowała się na wyjazd do Stanów Zjednoczonych i prowadzenie swojego życia samodzielnie, za oceanem.

Decyzja Meghan i Harry'ego nie była łatwa

Jak donosiły brytyjskie media, od samego początku Meghan nie czuła się zbyt dobrze w rodzinie królewskiej. Co więcej, z czasem problemy z odnalezieniem się na królewskim dworze zaczął także mieć Harry.

Oboje na początku tego roku poinformowali rodzinę królewską o swojej decyzji i przeprowadzce do Los Angeles. Para motywowała tę decyzję między innymi tym, że chcą dla siebie oraz swojego syna większej prywatności.

Jak zareagowała rodzina królewska?

Jak donosi portal Pudelek.pl, nie dla wszystkich odejście Meghan i Harry’ego z królewskiej rodziny było wielkim zaskoczeniem.

Nigel Cawthorne, autor książki Prince Andrew: Epstein and the Palace” opisał reakcję księcia Karola na decyzję pary.

- Karol szanuje silne kobiety, ale w rodzinie jest miejsce tylko dla jednej królowej. Od razu wiedział, że małżeństwo syna może przysporzyć problemów rodzinie królewskiej. Uważa, że "odejście" to lepsze rozwiązanie dla wszystkich - rodzina lepiej radzi sobie jako mała komórka niż konstelacja gwiazd na osobnych orbitach - napisał w swojej książce.

Co więcej, autor zaznacza jednak, że książę Karol darzy Meghan ogromną sympatią dlatego też nie krył rozczarowania tym, że rodzina zostanie podzielona i nie będą mogli widywać się zbyt często. Szczególnie mocno książę Karol przeżywa rozstanie ze swoim ukochanym wnukiem.

- Szczerze wspierał Meghan i Harry'ego w ich zamiarach, ale nie mógł zaoferować niczego więcej niż moralne wsparcie. Mimo tego jest mu przykro, że nie może teraz widywać swojej rodziny zbyt często. Karol ceni sobie porządek i tradycję - zaznaczył autor książki.

Jak informował portal „Życie”: MINĘŁY DOKŁADNIE DWIE DEKADY, ODKĄD LIDERA CHŁOPCÓW Z PLACU BRONI NIE MA JUŻ Z NAMI. ZDARZENIE Z UDZIAŁEM BOGDANA ŁYSZKIEWICZA PAMIĘTA SIĘ DO DZIŚ

Przypomnij sobie: ZACHOWANIE MĘŻA BARBARY KURDEJ-SZATAN TOTALNIE ZDUMIAŁO OBSERWATORÓW. NIKT SIĘ TEGO NIE SPODZIEWAŁ, RAFAŁ SZATAN SKORY DO WIELKICH GESTÓW

Portal „Życie” pisał również: NIE DO UWIERZENIA, ILE LAT MINĘŁO OD ŚLUBU PIOTRA I AGATY RUBIKÓW. CHOĆ NIKT NIE WRÓŻYŁ IM DŁUGIEGO ZWIĄZKU TO ŚWIĘTUJĄ KOLEJNĄ ROCZNICĘ