Czy już niedługo w Watykanie będą miały miejsce ogromne zmiany? Okazuje się, że nie wszystkim może się to spodobać.

Papież Franciszek bierze sprawy w swoje ręce

Nie ma wątpliwości, że finanse w Watykanie wymagają wzmożonej kontroli. Jednak okazuje się, że do tej pory jej nie było i pieniądze rozpraszały się w szybkim tempie.

Papież Franciszek postanowił więc wprowadzić w tej kwestii radykalne zmiany, które maja na celu zapewnić kontrolę oraz przejrzystość wydatków Stolicy Apostolskiej.

Jak się okazuje, najważniejszy katolicki duchowny postanowił wprowadzić nowy dokument, który dokładnie będzie wyjaśniał w jaki sposób mają być przeprowadzane przetargi. Papież za wszelką cenę chce zminimalizować ryzyko korupcji w Watykanie.

Wszystko to zaczęło się od sprawy w którą zamieszany był jeden z watykańskich urzędników. Jak się okazało pobierał on fundusze z watykańskiego skarbca dla swoich potrzeb.

Jak informuje portal Super Express, duchowny wraz ze swoimi współpracownikami kupił jedną z londyńskich kamienic wartą 200 milionów euro, a wszystko zostało pokryte z watykańskich funduszy.

Zajdą poważne zmiany

To jednak nie jest jedyny przypadek, kiedy urzędnicy watykańscy czerpali pieniądze z konta Stolicy Apostolskiej. Papież Franciszek ma jednak dość takich sytuacji.

Jak się okazuje, nowy kodeks który zostanie wprowadzony będzie jasno określał, kto może wziąć udział w przetargu. Osoby i podmioty, które są obarczone jakimikolwiek problemami prawnymi od razu będą eliminowane z takiej możliwości.

Co więcej, papież Franciszek zamierza powołać także specjalny urząd, który będzie zajmował się zakupami oraz prowadzeniem ewidencji osób, które będą mogły nadzorować oraz rozstrzygać prowadzone przez Watykan przetargi.

Jak informował portal „Życie”: POTĘŻNE ZMIANY WE WŁADZACH RADIOWEJ TRÓJKI. POJAWIŁA SIĘ INFORMACJA O TYM, KTO ZASTĄPI DOTYCHCZASOWEGO DYREKTORA STACJI, TOMASZA KOWALCZEWSKIEGO

Przypomnij sobie: OBYWATELE PYTAJĄ, ILE PAŃSTWO PRZEZNACZA ŚRODKÓW NA FUNDUSZ KOŚCIELNY. CO NA TO RZĄD?

Portal „Życie” pisał również: NASTOLETNIA MATKA BYŁA PRZEKONANA, ŻE JEJ DZIECKO NIE PRZEŻYŁO PORODU. TO, CO STAŁO SIĘ 69 LAT PÓŹNIEJ TO PRAWDZIWY CUD