Koronawirus zmienił naszą codzienność w sposób, którego nikt się nie spodziewał. Zmianie uległo niemal wszystko. I choć obecnie świat zaczyna wracać do normalności, to jeszcze długo potrwa, zanim wszystko będzie takie jak dawniej.

W Polsce znoszone są kolejne obostrzenia – już 30 maja w niektórych miejscach będzie można zdjąć maseczki, zniesiony zostanie także limit osób w sklepach, restauracjach oraz kościołach, 6 czerwca otwarte zostaną salony tatuażu i siłownie. Polacy cieszą się także z faktu, że – choć na nowych zasadach – już niebawem pójdą do kina czy teatru.

Jednak czy to oznacza koniec pandemii?

Pandemia koronawirusa na świecie

Jak wskazują różne analizy oraz statystyki, to, że w Polsce sytuacja jest stosunkowo opanowana, nie oznacza, że pandemia nas opuszcza. W niektórych państwach wciąż mocno daje się we znaki, a według danych z całego świata jest wręcz coraz gorzej.

Źródło: interia.pl
Źródło: interia.pl

Jak wskazują ogólnoświatowe statystyki, pandemia rozprzestrzenia się coraz szybciej. W tej chwili potwierdzanych jest ok. 100 tysięcy nowych przypadków dziennie. W liczbie zarażeń przodują Ameryka Południowa i Azja.

W Ameryce Północnej już od pewnego czasu odnotowuje się podobną liczbę zachorowań, z kolei w Europie sytuacja wygląda nieco lepiej – szczególnie, gdy pod uwagę nie weźmie się Rosji. Jak podaje Interia, nawet w Polsce w ciągu ostatnich siedmiu dni średnia ruchoma pokazuje, że borykamy się z większą liczbą zakażeń.

Źródło: interia.pl
Źródło: interia.pl

W większości europejskich państw obecnie zmniejsza się liczba zachorowań, jednak u nas te przyrosty są większe, choć jeszcze niedawno było dokładnie odwrotne. Polskę pod względem przebiegu pandemii można porównać do Ukrainy oraz Szwecji, a do niedawna także do Rumunii.

Przypomnij sobie o… RODZICE KOMPLETNIE ZANIEMÓWILI, GDY ZOBACZYLI SWOJE DZIECKO PO PORODZIE. MYŚLELI, ŻE TO CHOROBA, PRAWDA OKAZAŁA SIĘ BYĆ INNA

Jak informował portal Życie: AGATA KULESZA MA PROBLEMY PRYWATNE. W DOMU AKTORKI MIESZKA JEJ MĄŻ Z NOWĄ PARTNERKĄ. CO ONA NA TO

Portal Życie pisał również o… BYŁY PREZYDENT POLSKI ALEKSANDER KWAŚNIEWSKI ZDOBYŁ NOWE UMIEJĘTNOŚCI, Z KTÓRYCH JEST BARDZO DUMNY. KAŻDY MĘŻCZYZNA MÓGŁBY BRAĆ Z NIEGO PRZYKŁAD