Kiedy mały chłopczyk o imieniu Bence przyszedł na świat w 2015 roku, jego rodzice byli zszokowani. Powód? Włosy ich ukochanego noworodka były białe jak śnieg. Rodzice Benca od razu założyli, że ich dziecko ma bielactwo. Ale pediatra chłopca miał dla nich inną zupełnie wiadomość…

Każdego roku na świat przychodzą miliony dzieci, a każde z nich jest wyjątkowe. Mają różne kolory skóry, kolory oczu, kolory włosów i swoje własne cechy - każde dziecko jest prawdziwym błogosławieństwem!

Jednak około 5 na 100 000 osób rodzi się z bielactwem. Albinizm jest wrodzonym zaburzeniem powodującym całkowity lub częściowy brak pigmentu w skórze, włosach i oczach.

Mały mieszkaniec Węgier przyszedł na świat z białymi włosami. Jego rodzice byli przerażeni!

Kiedy Bence przyszedł na świat w Székesfehérvár na Węgrzech, urodził się o czasie jako normalne dziecko o masie ciała 5400 g i wzroście 54 centrymetrów. Mimo to jego rodzice nie mogli uwierzyć własnym oczom - ponieważ Bence pojawił się na świecie z głową pełną śnieżnobiałych włosów.

Oboje rodzice się martwili, rozumiejąc, że coś jest nie tak i zakładali, że ich chłopiec jest chory. Byli przekonani, że ich syn cierpi na bielactwo. Chociaż schorzenie to nie jest niebezpieczne, albinosi często są traktowani z pogardą za ich szczególny wygląd.

Lekarze Benca pobrali próbki krwi i po kilku dniach otrzymali odpowiedź dla niespokojnych rodziców.

Prawda była taka, że ​​Bence był całkowicie normalny. Nie miał bielactwa - po prostu miał wyjątkowo jasne włosy! Lekarze uważają, że z wiekiem jego włosy staną się ciemniejsze.

- Jest to prawdopodobnie przejściowy niedobór pigmentu, włosy chłopca mogą stać się ciemniejsze w ciągu kilku lat - wyjaśniają lekarze lokalnej gazecie.

Jednym z możliwych powodów siwych włosów Benca może być przejściowe zaburzenie pigmentacji. Ludzie z tą chorobą rodzą się z jasną skórą, a nawet jaśniejszymi włosami, ale ich włosy i kolor skóry z czasem ciemnieją.

Rodzice chłopca odetchnęli z ulgą – maluszek został wypisany do domu z wpisem do karty zdrowia: zdrowy.

Zdjęcia Benca w Internecie szybko zyskały popularność. Chłopiec otrzymał przydomek „Książę z bajki”. Trzeba przyznać, że urocza nazwa naprawdę do niego pasuje!

Jak informował portal Życie: ZUPEŁNIE NOWE ZASADY W SKLEPACH. PREMIER MATEUSZ MORAWIECKI OGŁOSIŁ ZMIANY W PROWADZENIU HANDLU PODCZAS PANUJĄCEJ SYTUACJI

Przypomnij sobie: KIEDY PÓJDZIEMY DO TEATRU, KINA LUB NA KONCERT? MINISTER KULTURY PIOTR GLIŃSKI PODAŁ DATĘ

Portal Życie pisał również: INFORMACJA, NA KTÓRĄ CZEKALI WSZYSCY AKTYWNI POLACY. PREMIER MATEUSZ MORAWIECKI POINFORMOWAŁ O TERMINIE ZNIESIENIA ISTOTNEGO OBOSTRZENIA