Na otwarcie klubów sportowych, siłowni i zajęć fitness już nie mogą się doczekać setki tysięcy aktywnych Polaków. Odkąd w marcu zamknięto tego typu firmy z powodu stanu zagrożenia epidemią w pierwszym rzucie obostrzeń kulturyści i trenujący Polacy narzekają, że nie mają, gdzie utrzymywać uzyskiwanej przez miesiące formy.

Wielu z nich korzysta z aktywności na świeżym powietrzu, ale to mimo wszystko nie to samo, więc ogromna większości oczekują na powrót działalności podobnych przybytków.

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, kiedy klub fitness i siłownie wrócą nareszcie do pracy!

W środę 27 maja odbyła się oficjalna konferencja prasowa z udziałem Mateusza Morawieckiego. Premier Polski ogłosił, kiedy – w ramach czwartego etapu łagodzenia obostrzeń i programu „Nowa Normalność” – zostaną otwarte siłownie i kluby fitness, a także to, w jaki sposób będą działać w dobie reżimu sanitarnego.

Rząd, z obawy na możliwość niekontrolowanego rozwoju ognisk koronawirusa w takich miejscach jak kluby fitness czy siłownie postanowił przesunąć ich ponowne otwarcie dopiero do ostatniego, czwartego etapu luzowania obostrzeń.

Dla fanów kulturystyki i aktywności w postaci ćwiczeń na siłowni pojawiły się dobre wiadomości. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że siłownie i kluby fitness zostaną ponownie otwarte po koronawirusowej przerwie w sobotę 6 czerwca.

Stanie się tak jednak po warunkiem przestrzegania reżimu sanitarnego i higieny zarówno przez właścicieli siłowni, jak i samych ćwiczących.

Przypomnij sobie o… WYJĄTKOWY PRZEJAW PSIEJ WIERNOŚCI. PIES CZEKAŁ PRZEZ TRZY MIESIĄCE PRZED SZPITALEM NA WŁAŚCICIELA. CO STAŁO SIE DALEJ?

Jak informował portal Życie: WAŻNA INFORMACJA DLA EMERYTÓW I RENCISTÓW. WEDŁUG ZUS OD CZERWCA ZMIENIAJĄ SIĘ PROGI DODATKOWYCH ZAROBKÓW

Portal Życie pisał również o… DZIECI NAJSŁYNNIEJSZYCH POLITYKÓW. CZYM SIĘ ZAJMUJĄ I KTÓRE Z NICH BRYLUJĄ NA SALONACH