Sytuacja w Polsce skłoniła władze do podjęcia zdecydowanych kroków. W obawie przed powtórzeniem się włoskiego modelu pandemii koronawirusa bardzo szybko zastosowano środki mające pozwolić na zmniejszenie skali zarażeń.

Jednym ze środków było zamknięcie placówek oświatowych – przedszkoli, szkół oraz uczelni. Część placówek – żłobki, przedszkola i szkoły podstawowe dla uczniów klas I-III – już funkcjonuje, jednak większość z nich wciąż nie została otwarta.

Kiedy doczekamy się otwarcia szkół?

To pytanie nurtuje wielu Polaków, szczególnie uczniów oraz ich rodziców. Możliwość konsultacji dla uczniów, którzy w tym roku będą pisali egzaminy, to wciąż nie wszystko – pozostała kwestia zajęć w tradycyjnej formie.

Mateusz Morawiecki. Źródło: oko.press
Mateusz Morawiecki. Źródło: oko.press
Mateusz Morawiecki. Źródło: oko.press

Portal Pikio zaznacza, że nietypowy przebieg roku szkolnego to coś, z czym wielu z nas ma do czynienia po raz pierwszy – dotychczas wszystko przebiegało inaczej. Pytanie o otwarcie szkół to jedno z najczęstszych pytań do premiera oraz ministra edukacji.

Mateusz Morawiecki w ostatnim czasie pojawił się w wywiadzie na kanale MaturaToBzdura, gdzie został zaproszony na rozmowę. Tam również zapytano go, kiedy uczniowie inni niż dzieci z klas I-III, ósmoklasiści i maturzyści wrócą do szkół.

- Tego jeszcze do końca nie wiemy. Natomiast czy jeszcze w tym roku, w kolejnym tygodniu wrócimy na te trzy ostatnie tygodnie czerwca? To wraz z ministrem zdrowia, ministrem edukacji narodowej podejmiemy tę decyzję w ciągu najbliższego tygodnia, maksymalnie 10 dni. Mam nadzieję, że najpóźniej od września z powrotem wrócimy do klas szkolnych – zadeklarował.

Mateusz Morawiecki. Źródło: Youtube
Mateusz Morawiecki. Źródło: Youtube
Mateusz Morawiecki. Źródło: Youtube

Niestety, kroki podejmowane przez władze muszą być niezwykle ostrożne, w innym przypadku pandemia może wymknąć się spod kontroli.

Przypomnij sobie o… POLSKIE WŁADZE ZAPOWIADAJĄ NOWE MANDATY. NIEKTÓRE BĘDĄ MIEĆ ZWIĄZEK Z PANUJĄCĄ SYTUACJĄ

Jak informował portal Życie: RAFAŁ TRZASKOWSKI. PREZYDENT WARSZAWY ZŁOŻYŁ WRAZ Z ŻONĄ OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE. JAKI MAJĄTEK MAJĄ PAŃSTWO TRZASKOWSCY?

Portal Życie pisał również o… DWA KOLEJNE OGNISKA WIRUSA W POLSCE. GDZIE I ILE OSÓB CHORYCH