Jak podaje "wp.pl", województwo mazowieckie od dwóch dni notuje wzrost zakażeń koronawirusem. W ośrodku dla cudzoziemców na Targówku odnotowano aż 32 potwierdzone przypadki.

Komunikat Urzędu ds. Cudzoziemców

Jak informuje Urząd, już w miniony piątek, 22 maja odnotowano pierwsze przypadki w placówce na Targówku. Komunikat Urzędu ds. Cudzoziemców potwierdza smutne doniesienia.

W związku z tym niezwłocznie wykonano testy na potwierdzenie obecności wirusa SARS-CoV-2 wśród wszystkich mieszkańców oraz personelu ośrodka. Według stanu na 26 maja 2020 r. potwierdzono 32 przypadki zakażenia.

YT

Ośrodek mieszczący się na Targówku w Warszawie podaje, że aktualnie przebywa tam stojedenaście osób, w tym 73 dzieci i 38 dorosłych. Każda z tych 111 osób stara się w Polsce o międzynarodową ochronę. 32 osoby z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa to obywatele rosyjscy pochodzenia czeczeńskiego, tylko dwie z nich wymagają hospitalizacji.

Objawy COVID-19 u zakażonych cudzoziemców przebiegają łagodnie, wszyscy czują się dobrze. Pracownicy urzędu są w stałym kontakcie z mieszkańcami, prowadzone są także dyżury pod ośrodkiem.

Jak podkreśla placówka, mieszkańcy nie zostali bez pomocy państwa. Firma zewnętrzna zaopatruje ich w posiłki, a wewnątrz mają zapewnioną pomoc medyczną i wsparcie psychologiczne.

To też może cię zainteresować: Niecodzienna nauczka za złe parkowanie. Właściciel tego auta zaparkował na polu rolnika, który postanowił go ukarać [FILM]

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Andrea Bocelli przyznał się do choroby. Pokazał zdjęcie w mediach społecznościowych. Co mu dolega

O tym się mówi: Polskie władze zapowiadają nowe mandaty. Niektóre będą mieć związek z panującą sytuacją