Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy i kandydat na urząd prezydenta Polski, wraz z żoną złożył oświadczenie majątkowe podkreślając, że rządzący narodem powinni zabiegać o szacunek i zaufanie społeczeństwa.

Rafał Trzaskowski daje przykład reszcie polityków?

wp.pl

Na stronie internetowej Biura Informacji Publicznej pojawiło się oświadczenie majątkowe prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego i jego małżonki. Twierdzi, że zarówno premier Mateusz Morawiecki, jak i minister zdrowia Łukasz Szumowski powinni wziąć z niego przykład i także ujawnić publicznie całość swoich majątków. Jak podkreśla, chodzi o budowanie zaufania Polaków.

YT

Dlatego ja dzisiaj składam swoje oświadczenie majątkowe wraz z żoną, gdzie pokazuje cały swój majątek. Miejmy nadzieję, że presja publiczna na wszystkich tych, którzy do dzisiaj używali wszelkiego rodzaju wykrętów, kruczków prawnych, żeby całego swojego majątku nie pokazać, będzie w Polsce wzrastała po to, żeby właśnie budować zaufanie do władzy publicznej.

Prezydent Warszawy wspomniał także o swoim projekcie ustawy o jawności w życiu publicznym, której prezydent Andrzej Duda nie podpisał.

Składaliśmy rok temu ustawę w Sejmie, pojawił się również projekt partii rządzącej, niestety projekt trafił do Trybunału Konstytucyjnego, pan prezydent nie wykorzystał okazji do tego, żeby ustawę o jawności w życiu publicznym podpisać.

Politycy na Dzień Matki: Wzruszające fotografie polskich polityków. Wspomnieniami z okazji Dnia Matki podzielili się m.in. Andrzej Duda, Mateusz Morawiecki czy Donald Tusk

Wkurzony rolnik: Niecodzienna nauczka za złe parkowanie. Właściciel tego auta zaparkował na polu rolnika, który postanowił go ukarać [FILM]

Przypominamy: Marcin Meller szczerze o stracie matki. Co takiego wyznał