Sytuacja w Polsce spowodowana koronawirusem była i jest niespotykana. Bardzo szybko wprowadzono obostrzenia, które dotknęły wszystkich Polaków.

Obecnie większość z obostrzeń jest już łagodzona lub znoszona, jednak wciąż znajdą się takie, które wciąż obowiązują. Należą do nich m.in. zamknięte niektóre instytucje kultury, szkoły (a przynajmniej dla większości uczniów) oraz uczelnie, a także kina czy teatry.

Zabronione jest także urządzanie masowych imprez.

Kiedy będzie można pójść do teatru lub kina?

To pytanie zadaje sobie większość Polaków. Wiadomo już na pewno, że podczas wizyt w kinach w najbliższym czasie (gdy już zostaną otwarte) obowiązywać będzie nowy reżim sanitarny.

Piotr Gliński. Źródło: Youtube
Piotr Gliński. Źródło: Youtube
Piotr Gliński. Źródło: Youtube

Nie wiadomo jednak było, kiedy można się spodziewać otwarcia kin czy teatrów. Teraz minister kultury podał datę. Czy przewidywania polityka rzeczywiście się sprawdzą?

Jak podaje Super Express, otwarcie kin, oper, cyrków, teatrów czy baletów oraz filharmonii będzie mieć miejsce już 6 czerwca. Odbywać się będą także koncerty plenerowe dla maksymalnie 150 osób.

Jak podkreślili Mateusz Morawiecki, Łukasz Szumowski i Piotr Gliński, noszenie maseczek w wymienionych miejscach będzie obowiązkowe. Co więcej, sale będą mogły być zapełnione tylko do połowy.

Od 30 maja będą się odbywały koncerty plenerowe dla maksymalnie 150 osób.

Portal Pikio podaje, że minister poinformował o decyzji na antenie TVP Info.

Mateusz Morawiecki. Źródło: natemat.pl
Mateusz Morawiecki. Źródło: natemat.pl
Mateusz Morawiecki. Źródło: natemat.pl

Zapowiedziano także, że w przestrzeniach otwartych oraz niektórych zamkniętych, np. w restauracjach, nie będzie trzeba nosić maseczek już od 30 maja. Co więcej – sklepy, kościoły i restauracje będą mogły otworzyć się dla nielimitowanej ilości osób.

Od 6 czerwca możliwe będzie także organizowanie wesel oraz ślubów dla maksymalnie 150 osób. To jeszcze nie wszystko – otworzą się siłownie, obiekty sportowe, salony tatuażu oraz kluby fitness. Zamknięte pozostaną dyskoteki i kluby.

Przypomnij sobie o… WYJĄTKOWY PRZEJAW PSIEJ WIERNOŚCI. PIES CZEKAŁ PRZEZ TRZY MIESIĄCE PRZED SZPITALEM NA WŁAŚCICIELA. CO STAŁO SIE DALEJ?

Jak informował portal Życie: WAŻNA INFORMACJA DLA EMERYTÓW I RENCISTÓW. WEDŁUG ZUS OD CZERWCA ZMIENIAJĄ SIĘ PROGI DODATKOWYCH ZAROBKÓW

Portal Życie pisał również o… DZIECI NAJSŁYNNIEJSZYCH POLITYKÓW. CZYM SIĘ ZAJMUJĄ I KTÓRE Z NICH BRYLUJĄ NA SALONACH