Polska wchodzi w czwarty, ostatni etap luzowania restrykcji związanych z epidemią koronawirusa, podjętych przez rząd na początku marca w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się COVID-19 wśród obywateli. Znalazły się wśród nich m.in. zapisy dotyczące znoszenia obostrzeń w sklepach, miejscach kultu religijnego, na bazarach czy poczcie. Jak przekonywał podczas konferencji Łukasz Szumowski:

- Transmisji poziomej, która nas tak niepokoi - gdy możemy zarazić się w przestrzeni publicznej - jest już niewiele. Dzięki temu możemy zdjąć te ograniczenia – mówił minister zdrowia.

W sklepach wciąż będzie obowiązywał nakaz zasłaniania nosa i ust w przestrzeni z zamkniętym obiegiem powietrza.

Premier Mateusz Morawiecki znosi część restrykcji w handlu i sklepach. Co będzie wolno klientom i pracownikom?

Z powodu epidemii koronawirusa Ministerstwo Zdrowia w porozumieniu ze służbami sanitarnymi monitorującymi na bieżąco sytuację epidemiologiczną zdecydowały najpierw o wdrożeniu w handlu, szczególnie w sklepach wielkopowierzchniowych i dyskontach obowiązek zakładania rękawiczek ochronnych i dezynfekcji rąk, po czym zmniejszono limity liczby przebywających na hali zakupowej klientów (ogromne zmniejszenie nastąpiło w okolicy Wielkanocy, gdy przed sklepami ustawiały się długie kolejki klientów), a także wprowadzono specjalnie godziny dla seniorów – od 10 do 12. Wtedy zakupy mogły robić tylko osoby po 65. roku życia.

Teraz Ministerstwo Zdrowia wraz z premierem Mateuszem Morawieckim podczas środowej konferencji prasowej poinformowali, że już od soboty 30 maja zniesione zostają limity klientów w sklepach. Tak samo jest w przypadku miejsc kultu religijnego, szczególnie w kościołach, na bazarach czy na poczcie.

Wciąż obowiązywał będzie w sklepach nakaz zasłaniania ust i nosa, a także noszenia rękawiczek jednorazowych.

[embed]https://twitter.com/PremierRP/status/1265583272404357121?s=20[/embed]

Przypomnij sobie o… WYJĄTKOWY PRZEJAW PSIEJ WIERNOŚCI. PIES CZEKAŁ PRZEZ TRZY MIESIĄCE PRZED SZPITALEM NA WŁAŚCICIELA. CO STAŁO SIE DALEJ?

Jak informował portal Życie: WAŻNA INFORMACJA DLA EMERYTÓW I RENCISTÓW. WEDŁUG ZUS OD CZERWCA ZMIENIAJĄ SIĘ PROGI DODATKOWYCH ZAROBKÓW

Portal Życie pisał również o… DZIECI NAJSŁYNNIEJSZYCH POLITYKÓW. CZYM SIĘ ZAJMUJĄ I KTÓRE Z NICH BRYLUJĄ NA SALONACH