Każdego roku pojawiają się prorocze informacje na temat tego, iż nasz świat się skończy. Ludzie śmieją się, że przeżyli już całe mnóstwo końców świata.

Pojawia się mnóstwo przepowiedni na temat końca świata, który rzekomo ma nadejść już niebawem. I choć zazwyczaj nie brzmi to zbyt wiarygodnie – za dużo już było niespełnionych proroctw – to jednak tym razem sprawa wygląda nieco inaczej.

Czy niedługo nadejdzie koniec świata?

W 2020 roku miały miejsce tajemnicze wydarzenia, które według pewnych osób mogą zwiastować rychły koniec świata, jaki znamy. O co dokładnie chodzi?

Koniec świata. Źródło: Youtube
Koniec świata. Źródło: Youtube
Koniec świata. Źródło: Youtube

Jak zauważa Super Express, eksperci zwracają uwagę na tajemnicze zakłócenia pola magnetycznego, które mają miejsce pomiędzy Ameryką Południową a Afryką. Wygląda to naprawdę nietypowo.

W efekcie tych zakłóceń powstała tajemnicza dziura zakłócająca pracę satelitów. Naukowcy zwracają uwagę, że może to zwiastować… przebiegunowanie Ziemi.

Jedna z ostatnich znanych wróżb dotyczących końca świata mówiła o roku 2012 i znajdowała się ona w kalendarzu Majów. Już wtedy mówiono, że nastąpi przebiegunowanie, co może doprowadzić go tragicznych skutków.

Przed ośmioma laty nie takiego nie miało jednak miejsca, ale eksperci ostrzegają, że są na to spore szanse obecnie. Tym razem to nie tylko przepowiednie proroków, ale opinia specjalistów.

Co ciekawe, informacje na temat wspomnianych zakłóceń pola magnetycznego zostały przekazane przez Europejską Agencję Kosmiczną. Dziura, która powstała w rezultacie, to tzw. Anomalia Południowego Atlantyku.

Jest ona odpowiedzialna za zakłócenia pracy satelitów. Naukowcy sądzą, że może ona zwiastować przebiegunowanie ziemi, które poprzednio wydarzyło się 780 tysięcy lat temu.

- Naszym wyzwaniem jest teraz zrozumieć procesy, które za tym stoją – mówił Jurgen Matzka, pracownik Niemieckiego Instytutu Badawczego Nauk o Ziemi.

Przypomnij sobie o… WYZNANIE MAŁGORZATY OSTROWSKIEJ-KRÓLIKOWSKIEJ O ŻYCIU BEZ PAWŁA KRÓLIKOWSKIEGO. JAK SOBIE RADZI W TYM TRUDNYM CZASIE

Jak informował portal Życie: SYN MICHAŁA WIŚNIEWSKIEGO IDZIE W ŚLADY OJCA? MANDARYNA I XAVIER NAGRALI WŁASNE HOT16CHALLENGE

Portal Życie pisał również o… NIEBOTYCZNE CENY NA BAZARKACH. OWOCE I WARZYWA NA WAGĘ ZŁOTA