Pomimo tego, że we Włoszech od kilku dni panoszy się śmiertelny koronawirus, Ojciec Święty nie rezygnuje ze swoich obowiązków i sumiennie wykonuje wszystkie zadania. Tym razem musiał jednak odpuścić.

Papież Franciszek zrezygnował z rekolekcji ze względu na chorobę

Panująca we Włoszech epidemia koronawirusa zaledwie w kilkanaście dni sprawiła, że zmarło 29 osób. Ponadto zarejestrowano tam ponad 1200 zarażonych. Na razie udało się wyleczyć 50 osób.

Włoskie władze starają się, aby śmiertelny wirus nie rozprzestrzenił się także w innych fragmentach Włoch, dlatego miejsca, w których wystąpił wirus zostały objęte kwarantanną.

Wierni zaczęli się także martwić o papieża Franciszka. Podczas ostatniej modlitwy Anioł Pański, głowa kościoła katolickiego zmagała się z uporczywym kaszlem.

Ponadto papież oficjalnie poinformował, że musi zrezygnować z uczestnictwa w, odbywających się w Watykanie, rekolekcjach.

Wierni są zaniepokojeni 

Wierni martwią się o zdrowie papieża Franciszka. W końcu znajduje się w państwie, w którym szaleje śmiertelny wirus.

Dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni, uspokaja jednak opinię publiczną. W specjalnym oświadczeniu oznajmił, że papież Franciszek jest jedynie przeziębiony i ze względu na swoje zdrowie, postanowił, że nie będzie brał udział w watykańskich rekolekcjach.

To nie zmienia jednak faktu, że głowa kościoła katolickiego w spotkaniach zaplanowanych w Domu Św. Marty.

Miejmy nadzieję, że Ojciec Święty szybko wróci do zdrowia i będzie mógł brać udział we wszystkich zaplanowanych spotkaniach i wydarzeniach.

Przypomnij sobie o… POD ŻADNYM POZOREM NIE NALEŻY MYĆ DROBIU PRZED GOTOWANIEM. FSA OSTRZEGA, ŻE TO NIEBEZPIECZNE DLA ZDROWIA

Jak informował portal Życie: JUŻ WKRÓTCE BĘDZIE WIELKI POST. CZEGO NALEŻY SIĘ WYSTRZEGAĆ W TYM OKRESIE

Portal Życie pisał również o… NUMERY DO JEDNOSTEK POLICJI W POLSCE ULEGNĄ ZMIANIE. NIE BĘDZIE JUŻ NUMERU KIERUNKOWEGO. ZAMIAST NIEGO POJAWI SIĘ WYRÓŻNIK