Koronawirus to choroba, która w ostatnim czasie potrafi wywołać naprawdę paniczne reakcje. Śmiertelny wirus panoszy się już po całym świecie, w tym również Europie.

Półki w sklepach i aptekach pustoszeją w zastraszającym tempie

W Polsce jeszcze nie potwierdzono przypadku zakażenia koronawirusem, jednak mimo to mieszkańcy naszego kraju są przerażeni rozprzestrzeniającą się epidemią śmiertelnego wirusa. Sam minister zdrowia, Łukasz Szumowski, twierdzi, że koronawirus wcześniej, czy później dotrze do naszego kraju.

W wielu krajach europejskich wybuchła prawdziwa panika – w tym również w Polsce. Ludzie bombardują sklepy i apteki w poszukiwaniu maseczek ochronnych i środków do dezynfekcji. W wielu miastach nie można już nawet kupić tych produktów.

Ponadto mieszkańcy europejskich krajów wykupują produkty spożywcze, które nadają się do długieo przechowywania. Gdyby doszło do epidemii koronawirusa, ciężko byłoby dostać podstawowe produkty.

Koronawirus rozprzestrzenił się w innych krajach świata

Mieszkańcy kolejnych krajów z zaangażowaniem śledzą dalszy rozwój wypadków, licząc na to, że nie będą musieli mierzyć się z chorobą. Jak na razie nie zanosi się jednak na to, by miała ona odejść w zapomnienie.

Według oficjalnych informacji obecnie u ponad 87 tys. osób potwierdzono obecność koronawirusa, zaś na groźną chorobę zmarło prawie 3 tys. osób.

Wirus dotarł już do ponad 30 krajów – tylko we Włoszech ponad 1200 osób zaraziło się koronawirusem, zarejestrowano 29 śmiertelnych przypadków. Łącznie udało się wyleczyć około 43 tys. ludzi.

Może zainteresuje Cię to: W POLSKICH LASACH MOŻNA SPOTKAĆ PEWNĄ STARUSZKĘ. LEPIEJ Z NIĄ NIE ROZMAWIAĆ

Zobacz także: SPRAWDZONY SPOSÓB NA DŁUGOWIECZNOŚĆ. ZNA GO 101 LETNIA KOBIETA. JEST BANALNIE PROSTY

Na portalu "Życie" informowaliśmy o: "JEŚLI WIARA CZYNI CUDA, TRZEBA WIERZYĆ, ŻE SIĘ UDA". JAKA JEST ROLA CUDÓW