Tao Porchon Lynch to 101-letnia kobieta, która przez cale swoje życie uprawiała jogę. Tao jest córką Francuza i Hinduski. Staruszka urodziła się w Indiach, i to właśnie tam jako 8 letnia dziewczynka rozpoczęła swoja przygodę z jogą.

Tao Porchon Lynch to stuletnia joginka i tancerka

Rodzina uczyła Tao pomagania innym. Dziewczyna miała okazję wykorzystać nauki rodziców w praktyce, kiedy tuz po ich przeprowadzce do Francji, wybuchła II Wojna Światowa. Rodzina Tao starała się z całych sil pomoc ofiarom wojny. W strachu przed Nazistami, którzy mogliby pozbawić ją życia za to, że pomagała Żydom, Tao musiała uciekać do Anglii.

W Wielkiej Brytanie Tao była tancerką kabaretową, dzięki której szybko stalla się znana. Kobieta zrobiła także karierę modelki. Jej atutem były nogi, które okrzyknięto najdłuższymi w całej Europie. Kobieta występowała na wielu pokazach m.in. u takich projektantów jak Coco Channel.

Tao została także profesjonalnym nauczycielem jogi. W wieku 88 lat zapragnęła zostać tancerką. Jej nowa pasja jaką został taniec towarzyski, przyniosła kobiecie wiele sukcesów. Tao wygrała ponad 700 konkursów, a jako 96 letnia tancerka wystąpiła w programie „Mam Talent”.

Chciałam pokazać światu, że nikt nie jest za stary, żeby robić coś z pasją i osiągnąć wszystko, co przyjdzie mu na myśl

– tłumaczyła swój udział w programie.

Jaki jest sposób na tego, aby w wieku 101 lat cieszyć się ogromną energią, której mogą pozazdrość nawet nastolatkowie?

Przede wszystkim nie daj sobie wmówić, że się starzejesz.

– zdradza Tao.

Przypomnij sobie o… WODA WODZIE NIERÓWNA? KTÓRY Z RODZAJÓW WODY MA NAJKORZYSTNIEJSZY WPŁYW NA NASZ ORGANIZM

Jak informował portal Życie: O CZYM ŚWIADCZY KOLOR WOSKOWINY USZNEJ. MOŻE ON WIELE POWIEDZIEĆ O STANIE TWOJEGO ZDROWIA