Woda stanowi około 60-70 procent naszego organizmu. Ważne aby dbać o to, by nasz organizm miał do niej stały dostęp. Wiadomo, że woda jest najzdrowszym płynem na świecie i żaden napój nie jest w stanie jej zastąpić.

Co ciekawe, choć zdawać by się mogło, że nie ma znaczenia po jaką wodę sięgamy, okazuje się, że woda wodzie nie równa, a jedne wybory mogą być znacznie lepsze od poprzednich. Po jaka wodę za to sięgać?

Rodzajów wód jest mnóstwo. Możemy pic wodę gazowaną lub nie, smakową czy bogatą w minerały.

Jaki rodzaj wody jest najodpowiedniejszy dla naszego organizmu?

Jak się okazuje, najbezpieczniejszym wyborem jest woda niegazowana. Można kupować ją w sklepie, a także korzystać z dzbanków filtrujących, których zadaniem jest oczyszczanie wody pochodzącej z kranu.

Najlepiej spożywać wodę w szklanych butelkach. Woda, która znajduje się w plastiku nie jest już tak bezpieczna. Okazuje się, że tworzywo sztuczne, z którego została wykonana, uwalnia trujące substancje. Do wody zatem trafiają związki, które są dla naszego organizmu prawdziwym zagrożeniem. Głównymi substancjami, które przedostają się do płynu, są rakotwórcze związki – bisfenol A oraz paraksylen.

Co z wodą gazowaną?

Woda gazowana zawiera minerały oraz dwutlenek węgla. Nie każdy powinien wiec przyjmować płyny o takiej zawartości. Jak się okazuje z wody gazowanej powinny zrezygnować ciężarne, dzieci, a także osoby cierpiące na problemy z krtanią. Co ciekawe, woda gazowana nie służy także tym, który zmagają się z problemami gastrycznymi.

Przypomnij sobie o… JAK POZBYĆ SIĘ NIEPRZYJEMNEGO ZAPACHU Z LODÓWKI RAZ NA ZAWSZE? WYSTARCZY COŚ, CO KAŻDY MA W DOMU

Jak informował portal Życie: CO SIĘ STANIE, GDY POLEJESZ PLAMĘ SOKIEM Z CYTRYNY? EFEKTY SĄ ZDUMIEWAJĄCE