Koronawirus to choroba, która w ostatnim czasie potrafi wywołać naprawdę paniczne reakcje. Śmiertelny wirus panoszy się już po całym świecie, w tym również Europie.

Mieszkańcy kolejnych krajów z zaangażowaniem śledzą dalszy rozwój wypadków, licząc na to, że nie będą musieli mierzyć się z chorobą. Jak na razie nie zanosi się jednak na to, by miała ona odejść w zapomnienie.

Według oficjalnych informacji obecnie u ponad 80 tys. osób potwierdzono obecność koronawirusa, zaś tylko w Chinach na groźną chorobę zmarło 2715 osób. Wirus dotarł już do ponad 30 krajów – tylko we Włoszech ponad 320 osób zaraziło się koronawirusem, zarejestrowano 12 śmiertelnych przypadków.

Ognisko epidemii we Włoszech

Z ogniskiem epidemii koronawirusa zmagają się północne Włochy. W ubiegły weekend aż 11 gmin włoskich otrzymało status "czerwonej strefy". Oznacza to, że nikt nie może opuścić granic gmin, ani do nich wjechać.

Środki ostrożności wprowadził nawet Kościół. Toskańska Diecezja sporządziła rozporządzenie, według którego powinni postępować włoscy duchowni. Dzięki tym zasadom kościół chce ograniczyć rozpowszechnianie się koronawirusa.

Kościół zareagował

Jak podają media jedną z głównych zasad jest podawanie hostii, która od teraz podawana ma być do rąk. Kościół zdecydował się także zrezygnować z wody świeconej. Zrezygnowano także z podawania sobie dłoni na znak pokoju.

Kuria diecezjalna wzywa do modlitwy i powierzenia Opatrzności tego trudnego momentu, z którym się zmagamy - napisał Wikariusz Generalny Diecezji Grosseto ks. Paolo Gentili.

Przypomnij sobie o… POD ŻADNYM POZOREM NIE NALEŻY MYĆ DROBIU PRZED GOTOWANIEM. FSA OSTRZEGA, ŻE TO NIEBEZPIECZNE DLA ZDROWIA

Jak informował portal Życie: JUŻ WKRÓTCE BĘDZIE WIELKI POST. CZEGO NALEŻY SIĘ WYSTRZEGAĆ W TYM OKRESIE

Portal Życie pisał również o… NUMERY DO JEDNOSTEK POLICJI W POLSCE ULEGNĄ ZMIANIE. NIE BĘDZIE JUŻ NUMERU KIERUNKOWEGO. ZAMIAST NIEGO POJAWI SIĘ WYRÓŻNIK