Nowo narodzone dzieci zwykle ważą około 3,5 kg. Czasem zdarzają się odstępstwa od tej normy, jednak z reguły nie są one zbyt wielkie, a noworodki są dość podobnych rozmiarów.

Jednak są sytuacje, gdy na świat przychodzi dziecko-gigant. To bardzo rzadkie przypadki, szanse na urodzenie takiego niemowlęcia to około 1%.

Dziecko-gigant, czyli „Katarzyna Wielka”

Nawet lekarze byli zdziwieni tym przypadkiem. Gdy dziewczynka przyszła na świat, pierwszą rzeczą, która rzuciła się w oczy, były jej ogromne rozmiary.

Personel szpitala postanowił nazywać dziecko „Katarzyna Wielka”, co zdecydowanie pasowało do gabarytów niemowlęcia. Świeżo upieczona mama również była zaskoczona, że jej córka jest tak duża.

38-letnia Olga Karelina ma już dwoje dzieci i żadne z nich nie osiągnęło takich rozmiarów po urodzeniu – były dwa razy mniejsze od jej najmłodszej córki.

„Katarzyna Wielka” przyszła na świat w szpitalu w Żytomierzu na Ukrainie. Jej waga po urodzeniu wynosiła 5,26 kg, mierzyła 60 cm.

Personel szpitala wyjaśnia, że tak duża waga zaraz po urodzeniu zdarza się zaledwie u jednego procenta dzieci. Dodaje także, że waga dziecka zależy głównie od genów.

Ordynatorka oddziału położniczego, w którym urodziła się dziewczynka, zauważa, że gdyby Olga Karelina zdecydowała się na jeszcze jedno dziecko, istnieje szansa, że znów urodziłoby się duże.

„Katarzyna Wielka” tak naprawdę ma na imię Katya. Jej mama rodziła siłami natury.

Choć noworodki-giganty to jedynie około 1% niemowląt, takie sytuacje się zdarzają. W Polsce w ostatnim czasie także mieliśmy do czynienia z podobnym przypadkiem.

W październiku 2019 roku w poznańskim szpitalu urodził się chłopiec jeszcze większy od „Katarzyny Wielkiej” – jego waga wynosiła 5,66 kg, a mierzył 65 cm.

Największe dziecko urodzone w Polsce to Kacper, który przyszedł na świat w Szczecinie w 2007 roku. W chwili narodzin ważył 7,13 kg i mierzył 66 cm.

Przypomnij sobie o… MĘŻCZYZNA PRZEZ 62 LATA UDAWAŁ, ŻE NIE SŁYSZY. TA OPOWIEŚĆ STAŁA SIĘ POPULARNA NA CAŁYM ŚWIECIE

Jak informował portal Życie: KOBIETA MARZYŁA O ZAJŚCIU W CIĄŻE. PEWNEGO DNIA JEJ ŻYCIE ZMIENIŁO SIĘ O 180 STOPNI. WSZYSTKO ZA SPRAWĄ TEGO

Portal Życie pisał również o… ODNALAZŁ PORTFEL WIELKIEJ GWIAZDY HOLLYWOOD PO PONAD 50 LATACH OD ZAGINIĘCIA. NIEWIARYGODNA HISTORIA