Wielu z nas może podzielić się nietypowymi historiami z samolotu. Jednak większość z nich to nic w porównaniu z tym, co stało się ostatnio…

Kobieta urodziła dziecko w samolocie

Pewna ciężarna kobieta podróżowała samolotem linii Qatar Airlines z Doha do Bangkoku. Nie spodziewała się, co stanie się podczas lotu.

W pewnym momencie kobieta zaczęła rodzić. Członkowie załogi samolotu zaczęli szukać lekarza, który mógłby pomóc przy odebraniu porodu.

Traf chciał, że pasażerką tego samego samolotu była Ukrainka, Alena Fedczenko. Choć nigdy wcześniej nie odbierała powodu, bez wahania zdecydowała się pomóc kobiecie.

Pasażerkę przeniesiono do pomieszczenia służbowego dla stewardess. Rodząca kobieta leżała na kocach.

Gdy członkowie załogi uświadomili sobie, że nie ma szans na dotarcie na lotnisko przed końcem porodu, poprosili o pomoc ukraińską laryngolog.

- Ani jeden mięsień mi nie zadrżał. Po prostu zaczęłam robić to, co musiałam.

- Nałożyłam rękawiczki i przygotowałam kobietę. Dziecko miało zaraz wyjść, poród był w drugim stadium – zdradziła w wywiadzie, którego udzieliła po zdarzeniu.

Od czasu, gdy włączyła się do pomocy, minęło zaledwie 15 minut, a na świat przyszedł mały chłopczyk. Lekarka ujawniła, że podczas porodu nie było żadnych komplikacji, zaś dziecko wyglądało zdrowo.

Mama chłopca, która pochodziła z Tajlandii, również czuła się dobrze.

- Kobieta wcale nie krzyczała. Ciągle mówiłam jej, że wszystko będzie dobrze, że jestem lekarzem, a ona jest w bezpiecznych rękach – ujawniła Alena Fedczenko.

Ze względu na poród na pokładzie pilot samolotu wylądował w Kalkucie, w Indiach. Tam odtransportowano świeżo upieczoną mamę i dziecko do miejscowego szpitala.

Samolot dotarł do Tajlandii z kilkugodzinnym opóźnieniem.

Alena Fedczenko zamierzała dotrzeć na wakacje do Wietnamu. W zamian za pomoc została zaproszona do klasy biznes, otrzymała szampana oraz owoce.

Linie lotnicze Qatar Airways nie skomentowały sprawy, wiadomo jednak, że kobiety, które są w 36. lub późniejszym tygodniu ciąży, nie mogą podróżować ich samolotami.

Przypomnij sobie o… 17-LETNI BRYTYJKA PRZEPROWADZIŁA 30 OPERACJI KOSMETYCZNYCH. NIGDY NIE PYTANO JEJ O WIEK

Jak informował portal Życie: MĘŻCZYZNA PRZEZ 62 LATA UDAWAŁ, ŻE NIE SŁYSZY. TA OPOWIEŚĆ STAŁA SIĘ POPULARNA NA CAŁYM ŚWIECIE

Portal Życie pisał również o… BARDZO NIEPOKOJĄCE INFORMACJE NA TEMAT STANU ZDROWIA PAPIEŻA. CO MU JEST