Młody chłopak zdecydował się poświęcić wiele serca na to, by pomóc innym. Kosztowało go to wiele pracy.

Nastolatek postanowił stworzyć okno życia przy budynku straży pożarnej. Sam zebrał środki. Okno życia okazało się przydatne.

Nastolatek stworzył okno życia

19-latek, Hunter Wart, został bohaterem. Zdecydował się na otworzenie okna życia „Baby Haven”. Kosztowało go to 10 tys. dolarów, czyli niecałe 39 tys. zł.

By zebrać pieniądze, Hunter zdecydował się na poświęcenie swojego czasu oraz sił. Zajmował się zbieraniem złomu i sprzedażą w skupie, a także koszeniem trawników.

Gdy w końcu udało mu się zebrać środki, stworzył okno życia w ścianie budynku straży pożarnej. Funkcjonuje ono od czerwca zeszłego roku. Niedawno okazało się, że spełniło swoją funkcję.

W straży pożarnej rozbrzmiał alarm informujący o tym, że w oknie życia znajduje się dziecko. Strażacy zareagowali w ciągu minuty.

- Dziecko jest zdrowe i ma się bardzo dobrze. Wydaje się mieć około godziny – opowiadała Monica Kelsey, która założyła fundację „Safe Haven”.

Strażacy byli szczęśliwi, że ktoś korzysta z okna życia, a także z tego, że działa ono zgodnie z pierwotnym projektem.

Małą dziewczynkę zabrano do szpitala. Następnie trafiła do państwowych pracowników opieki nad dziećmi.

Niemowlę przebywa pod troskliwą opieką, zaś matka ma 30 dni na zmianę swojej decyzji. Jeśli tak się nie stanie, dziewczynka trafi do nowego domu w ciągu 45 dni.

Hunter, twórca okna życia w Seymour, jest w trakcie zbierania funduszy na kolejne. Dziewczynka, która została odnaleziona, zgodnie z jego wolą będzie mieć na imię Mia.

Idea okna życia jest szczytna – dzięki ich istnieniu matki, które nie chcą mieć dzieci, mogą je pozostawić, wiedząc, że niemowlęta zostaną otoczone odpowiednią opieką.

Przypomnij sobie o… SPRZEDANO WŁAŚNIE NAJDROŻSZY DOM NA ŚWIECIE. JAKIE LUKSUSY CZEKAJĄ NA NOWEGO WŁAŚCICIELA

Jak informował portal Życie: CZY KORONAWIRUS MOŻE PRZEDOSTAĆ SIĘ DO POLSKI POCZTĄ? KLIENCI POPULARNEGO CHIŃSKIEGO SERWISU ZAKUPOWEGO BOJĄ SIĘ O WŁASNE ZDROWIE

Portal Życie pisał również o… JAK PRAĆ BUTY W PRALCE? TE SPRAWDZONE PORADY UŁATWIĄ ŻYCIE KAŻDEMU, KTO CHCE ZADBAĆ O OBUWIE