Krążą pogłoski o tym, że królowa Elżbieta II niebawem przejdzie na zasłużoną emeryturę i odda koronę w ręce swojego następcy. Choć pierwszeństwo objęcia tronu należy do księcia Karola, coraz częściej pojawiają się informacje o tym, że kolejnym władcą zostanie książę William.

Książę Karol ma zrezygnować ze stanowiska na rzecz księcia Williama. Podobno właśnie tego chce królowa Elżbieta II, która sama wybrała wnuka na swojego następcę.

Królowa Elżbieta II nie popiera pomysłu, by władzę w Wielkiej Brytanii objął jej syn i spadkobierca, książę Karol. Podobno kobieta uważać, że mężczyzna nie nadaje się na regenta:

Królowa uznała, że ​​lepiej, aby William i Kate objęli tron. Mówiąc szczerze, wątpi, aby książę Karol posiadał właściwe cechy osobowości, aby przejąć koronę. Dla królowej ważne jest, aby jej następca był popularny.

William i Kate cieszą się nieskazitelną opinią i uwielbieniem brytyjskiego społeczeństwa, podczas gdy na reputacji Karola cały czas cieniem kładzie się śmierć Diany oraz związek z Camillą.

Koronacja jeszcze w tym roku

Do koronacji następcy królowej Elżbiety II najprawdopodobniej dojdzie jeszcze w tym roku. Podobno monarchini zorganizowała już rodzinne spotkanie w tej sprawie. To właśnie na nim ogłosiła, że chce, aby to jej wnuk William został następnym władcą Wielkiej Brytanii.

Niestety pragnienie Elżbiety II może się nie spełnić. Królowa nie może bowiem samodzielnie wybrać swojego następcy. Decyzja o sukcesji należy do Parlamentu, nie do monarchy. Brytyjskie przepisy stanowią o tym, że na tronie powinien zastąpić ją jej syn, Karol.

W świetle najnowszych informacji decyzja o królowej o tym, aby to William objął po niej tron, nabiera jednak nowego znaczenia. Na światło dzienne wypłynęła bowiem informacja o poważnej chorobie księcia Karola.

Magazyn „Globe” informuje, że 71-letni książę Karol zmaga się z poważną chorobą. Najprawdopodobniej chodzi o zespół Raynauda, który objawia się m.in. zasinieniami na skórze i drętwieniem palców u rąk i stóp.

Uważni obserwatorzy rodziny królewskiej już jakiś czas temu zwrócili uwagę na liczne obrzęki, plamy skórne oraz zasinienia kończyn księcia. Tymczasem objawem tej choroby jest m.in. napadowe blednięcie palców pod wpływem zimna lub emocji.

Choć medycyna nie zna skutecznego leku na schorzenie Raynauda, najczęściej nie stanowi ono zagrożenia dla życia.

Inaczej jest w sytuacji, gdy zespół Raynauda jest jedynie objawem poważniejszych chorób, które doprowadzają do zmniejszenia przepływu krwi przez tętnice, czyli np. miażdżycy.

Być może właśnie to dolega członkowi rodziny brytyjskiej. Zaobserwowane symptomy mogą wskazują bowiem jednoznacznie na poważne problemy z krążeniem.

Teraz „Globe” dotarł do informacji mówiących o tym, że 71-letniemu Karolowi nie zostało już wiele czasu:

Lekarze przewidują, że nie przeżyje roku, książę Karol usunął swoją żonę Camillę z testamentu, nie odziedziczy ani funta.

Na portalu "Życie" dowiesz się również o... KSIĘŻE KAROL NIE JEST OJCEM HARREGO? CIEMNE CHMURY NAD BRYTYJSKĄ RODZINĄ KRÓLEWSKĄ

Warto sobie przypomnieć... KSIĄŻĘ KAROL ODCIĄŁ SYNA OD PIENIĘDZY. "NIEOGRANICZONE ZASOBY FINANSOWE" NIE DLA KSIĘCIA HARRY'EGO

Portal "Życie" informował także o... CZY DZIECI PRZEJMĄ MAJĄTEK MAGDY GESSLER? DZIENNIKARZ POŻAŁOWAŁ, ŻE ZADAŁ TO PYTANIE