Książę Harry i księżna Meghan od tygodnia nie schodzą z pierwszych stron gazet. Wszystko za sprawą ich zaskakującej decyzji o odejściu z brytyjskiej rodziny królewskiej. Małżonkowie zamiast królewskich obowiązków postawili na niezależność.

Tym samym zadeklarowali, że nie chcą już utrzymywać się z pieniędzy podatników. Meghan i Harry mają w przyszłości sami pracować na swoje wydatki. Rezygnacja z obowiązków i życia publicznego w Pałacu nie oznacza jednak całkowitego odcięcia się od brytyjskich monarchów.

Para zapewniła, że ich decyzja nie wpłynie na relacje między członkami rodziny. Meghan i Harry oświadczyli, iż będą wspierać decyzje królowej oraz będą pomagać im, na tyle, na ile pozwoli im nowa funkcja.

Królowa Elżbieta nie pochwala decyzji wnuka

Z oświadczeniem o odejściu z brytyjskiej rodziny królewskiej nie może pogodzić się królowa Elżbieta II. Monarchini zwołała w tej sprawie nadzwyczajne spotkanie, na którym miały zapaść wiążące decyzje o przyszłości Harry'ego i Meghan.

W poniedziałek odbyło się spotkanie, w którym wzięli udział najważniejsi przedstawiciele rodu: Królowa Elżbieta, książę Karol, książę William oraz książę Harry. W trakcie rozmowy zabrakło Meghan Markle, która obecnie przebywa z synem w Kanadzie.

Cała rozmowa spoczęła więc na barkach księcia, dla którego jedynem wsparciem od żony miała być videorozmowa. Jak donosi "Daily mail" jeszcze przed oficjalnym spotkaniem, książę miał spotkać się na osobności z królową.

Jak przebiegała rozmowa z królową?

Poniedziałkowa rozmowa z królową Elżbietą była pierwszą okazją do tego, by móc wytłumaczyć monarchini tę zaskakującą decyzję. Wcześniej książę Harry i jego małżonka nie poinformowali rodziny o swoich zamierzeniach.

Sama królowa miała dowiedzieć się o planach wnuka dopiero po opublikowaniu oficjalnego oświadczenia. To właśnie ten fakt miał najbardziej rozczarować seniorkę rodu.

Jak donosi "Pudelek" rozmowa miała bardzo emocjonalny charakter. Jednak dzięki niej, królowa Elżbieta zaczęła inaczej patrzeć na decyzję Harry'ego i Meghan. Nadal nie wiadomo jednak, czy monarchini ostatecznie zaakceptowała odejście wnuka.

Jak na decyzję Harry'ego i Meghan zareagował książę Karol?

Rozczarowany decyzją Harry'ego był także książę Karol. Ojciec księcia tuż przed spotkaniem, miał ostrzec syna przed tym, iż nie będzie mógł liczyć na "nieograniczone zasoby finansowe". Tym samym potwierdził, że brytyjska rodzina królewska odcina Harry'ego i Meghan od pieniędzy.

Taka decyzja księcia Karola nie powinna nikogo dziwić. W końcu w oficjalnym oświadczeniu Meghan i Harry określili jasno, iż chcą być niezależni finansowo. Nie wiadomo jednak jak na decyzję ojca zareagował książę.

Media donoszą, że rodzina nadal nie doszła do ostatecznego porozumienia. Dowodem na to może być fakt, iż po zakończeniu spotkania królowej Elżbiety, jego uczestnicy odjechali z miejsca rozmowy osobnymi samochodami.

Czy to świadczy o konflikcie?

Przypomnij sobie o: OJCIEC MEGHAN MARKLE NIE POTRAFI ZROZUMIEĆ DECYZJI CÓRKI. "PROSZĘ PRZESTAŃ" APELUJE KSIĘŻNA

Jak informował portal "Życie": KRÓLOWA ELŻBIETA II ZDECYDOWAŁA, CO ZROBIĆ W SPRAWIE KSIĘCIA HARRY'EGO I KSIĘŻNEJ MEGHAN. CZY KSIĄŻĘCA PARA PONIESIE KONSEKWENCJE SWOJEJ DECYZJI

Portal "Życie" pisał również: CZY CZEKA NAS ROZPAD KOŚCIOŁA? BENEDYKT XVI OSTRZEGA PAPIEŻA FRANCISZKA. CO TAK PORÓŻNIŁO KOLEGÓW PO FACHU