Od tygodnia w brytyjskiej rodzinie królewskiej dzieje się naprawdę wiele. I choć nowy rok oznacza nowe obowiązki, w tym przypadku, co niektórzy woleli ich uniknąć. Decyzja o odejściu z brytyjskiej rodziny księcia Harry'ego i jego żony Meghan wstrząsnęła całym medialnym światem.

Brytyjczycy nie potrafią pogodzić się z decyzją swojego ulubieńca. Na książęcą parę spada więc wiele krytyki. Jednych dziwi chęć finansowej niezależności małżonków, a inni zastanawiają się nad rzeczywistą przyczyną tej odważnej decyzji.

Od kilku miesięcy w brytyjskiej prasie pojawiało się mnóstwo informacji na temat Harry'ego i Meghan. Sugerowano, iż małżonkowie są skłóceni z resztą rodziny. Informowano, iż przyczyną nieporozumień jest odmienny pogląd na współczesną monarchię.

Szczególną uwagę zwracano na relacje braci: Harry'ego i Williama. Tu również dziennikarze nie mieli wątpliwości. Szybko pojawiły się domniemania na temat konfliktu.

Czy William i Harry są w konflikcie?

W ostatnim czasie w sieci pojawiło sie oficjalne oświadczenie braci, które ucięło wszelkie spekulacje na temat rzekomego konfliktu. William i Harry jasno określili, że między nimi nie doszło do żadnych nieporozumień.

Bracia zastrzegli, iż ich relacje układają się dobrze, a jedyne, co może im zaszkodzić to fałszywe i systematycznie produkowane przez media pogłoski na temat ich niezgody. Bracia przyznali, że to, co pisze brytyjska prasa nie ma najmniejszego odzwierciedlenia w rzeczywistości.

"Pomimo wyraźnych zaprzeczeń w brytyjskiej gazecie pojawiła się fałszywa historia spekulująca na temat relacji między księciem Sussex, a księciem Cambridge. Dla braci, którzy tak bardzo troszczą się o problemy związane ze zdrowiem psychicznym, używanie w ten sposób zapalnego języka jest obraźliwe i potencjalnie szkodliwe."

Jak na decyzję o opuszczeniu brytyjskiej rodziny zareagowali księżna Kate i książę William?

Brytyjska rodzina królewska z królową Elżbietą na czele, nie była zachwycona decyzją Harry'ego i Meghan. Szczególne rozczarowanie budził fakt, iż książę nikogo wcześniej nie poinformował o swoich planach.

Książę William miał mieć bratu za złe, że opublikował tak ważną decyzję tuż przed urodzinami jego małżonki. Wówczas celebrowanie święta księżnej Kate zeszło zupełnie na drugi plan. Teraz brat ma mieć nieco inne podejście do oświadczenia Harry'ego.

Spotkanie nadzwyczajne zwołane przez królową Elżbietę miało zadecydować o przyszłości buntowniczej pary. Nie wiadomo, jakie decyzje dokładnie tam zapadły. Jedno jest jednak pewne, iż rodzina zamierza wesprzeć Harry'ego i Meghan w ich decyzji.

Księżna Kate i książę William na pierwszej oficjalnej wizycie w 2020 roku

Kate i William właśnie są po pierwszy oficjalnym spotkaniu w nowym roku. Książęca para wybrała się na spotkanie w Yorkshire ze stowarzyszeniem zajmującym się budową relacji między dziadkami a wnuczętami.

Na ulubieńców czekały tłumy, których William i Kate powitali szerokimi uśmiechami. Dobre humory małżonków od razu przykuły uwagę. Zaczęto się zastanawiać nad tym, czy ma to związek z odejściem z Pałacu Harry'ego i Meghan.

Radosna Kate wyglądała tak, jakby zupełnie nie przejmowała się tym, co dzieje się w rodzinie. Być może postawa, jaką przyjęła to wyraz szacunku do wiwatującego tłumu, ale możliwe też, iż w tym uśmiechu można doszukiwać się drugiego znaczenia.

Pewne jest tylko jedno. Na oficjalnym wyjściu księżna Kate jak zwykle wyglądała perfekcyjnie, a jej szczupła sylwetka zamknęła usta wszystkim tym, którzy wróżyli księżnej czwartą ciążę.

Przypomnij sobie o: NA TEN WYWIAD CZEKA CAŁY ŚWIAT. KSIĄŻE HARRY I MEGHAN MARKLE UJAWNIĄ POWODY WYPISANIA SIĘ Z RODZINY KRÓLEWSKIEJ

Jak informował portal "Życie": KRÓLOWA ELŻBIETA WYBRAŁA NASTĘPCĘ TRONU. PODANO DATĘ KORONACJI, TO JUŻ W TYM ROKU

Portal "Życie" pisał również: KSIĄŻĘ KAROL ODCIĄŁ SYNA OD PIENIĘDZY. "NIEOGRANICZONE ZASOBY FINANSOWE" NIE DLA KSIĘCIA HARRY'EGO