Odejście z brytyjskiej rodziny królewskiej księcia Harry'ego i księżnej Meghan to powód wielu pojawiających się plotek. Niektórzy wciaż nie mogą uwierzyć, że książęca para podjęła tak radykalne kroki.

Z decyzją Harry'ego i Meghan nadal nie pogodzili sie również pozostali członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej. Najbardziej rozczarowana decyzją wnuka jest królowa Elżbieta II, która nie wiedziała o planach Harry'ego. Podobno, monarchini dowiedziała się o tej decyzji z prasy.

Nie wiadomo, jakie kroki w tej sprawie podejmie królowa i czy książę Harry poniesie konsekwencje rezygnacji z królewskich obowiązków. W tej chwili wiadomo, że monarchini zwołała nadzwyczajne spotkanie.

Co było powodem rezygnacji z królewskich obowiązków?

W oficjalnym oświadczeniu książę Harry i księżna Meghan stwierdzili, że chcą być niezależni finansowo i pragną żyć z dala od królewskich obowiązków. Małżonkowie poinformowali, że nie będą się już utrzymywać z pieniędzy brytyjskich podatników oraz, że sami zaczną pracować na swoje wydatki.

„Zamierzamy wycofać się jako 'starsi' członkowie rodziny królewskiej i starać się o niezależność finansową, jednocześnie nadal w pełni wspierając Jej Królewską Mość Królową. Z Państwa zachęty, szczególnie w ciągu ostatnich kilku lat, czujemy się przygotowani do dokonania tej zmiany."

Meghan i Harry zapowiedzieli jednak, iż ich odejście nie oznacza tego, iż już nie będą wspierać działań brytyjskiej rodziny królewskiej. Wręcz przeciwnie, będą okazywać szacunek i wspomagać rodzinę w tych aspektach, w których będzie to możliwe.

Czy książę Harry zdecydował się z rezygnować z obowiązków królewskich z powodu brata?

Mimo, iż w oficjalnym oświadczeniu nie ma mowy o konflikcie w rodzinie brytyjskiej, w mediach pojawia sie mnóstwo plotek na temat tego, co było rzeczywistym powodem odejścia z brytyjskiej rodziny królewskiej Harry'ego i Meghan.

Od kilku miesięcy nie brakowało informacji na temat niezgody między księciem Harry'm a księciem William'em. Spekulowano, że bracia nie potrafią dojść do porozumienia w wielu sprawach.

Jak donosi "Jastrząb Post", książę William miał mieć bratu za złe nawet to, iż oficjalne oświadczenie o rezygnacji z królewskich obowiazków opublikowane zostało tuż przed urodzinami księżnej Kate.

Bracia wydali oświadczenie, które rozwiewa wszelkie wątpliwości

W ostatnim czasie bracia wydali oficjalne oświadczenie, w którym zdradzili, jakie rzeczywiście relacje ich łączą. Obaj przyznali, że informacje o konflikcie są wyssane z palca i zupełnie nie znajdują odzwierciedlenia w rzeczywistości.

Z oświadczenia wynika, że relacje książąt układają sie dobrze. Jedynie fałszywe, wyprodukowane przez media informacje zakłócaja spokój rodzeństwa.

"Pomimo wyraźnych zaprzeczeń w brytyjskiej gazecie pojawiła się fałszywa historia spekulująca na temat relacji między księciem Sussex, a księciem Cambridge. Dla braci, którzy tak bardzo troszczą się o problemy związane ze zdrowiem psychicznym, używanie w ten sposób zapalnego języka jest obraźliwe i potencjalnie szkodliwe."

Czy to ostateczny dowód na to, iż rzekomego konfliktu nigdy nie było?

Przypomnij sobie o: KRÓLOWA ELŻBIETA II ZDECYDOWAŁA, CO ZROBIĆ W SPRAWIE KSIĘCIA HARRY'EGO I KSIĘŻNEJ MEGHAN. CZY KSIĄŻĘCA PARA PONIESIE KONSEKWENCJE SWOJEJ DECYZJI

Jak informował portal "Życie": WIADOMO JUŻ, CZYM W NAJBLIŻSZYM CZASIE ZAJMIE SIĘ MEGHAN MARKLE. PODPISAŁA PIERWSZY KONTRAKT ZE ZNANĄ MARKĄ. Z INNĄ PROWADZI NEGOCJACJE

Portal "Życie" pisał również: OJCIEC MEGHAN MARKLE NIE POTRAFI ZROZUMIEĆ DECYZJI CÓRKI. "PROSZĘ PRZESTAŃ" APELUJE KSIĘŻNA