Książę Harry i księżna Meghan w ubiegłym tygodniu podjęli zaskakującą decyzję o rezygnacji z królewskich obowiązków. Ich odejście z brytyjskiej rodziny królewskiej stało się przedmiotem dyskusji mediów na całym świecie.

Najbardziej rozczarowani decyzją księcia są Brytyjczycy, którzy nie mogą pogodzić się z planami książęcej pary. Tego pomysłu nie popierają również pozostali członkowie rodziny. W poniedziałek odbyło się specjalne nadzwyczajne spotkanie przedstawicieli rodu.

Królowa Elżbieta, książę Karol, książę William mieli, w obecności księcia Harry'ego, zdecydować o jego przyszłości. Wiadomo, że na spotkaniu nieobecna była Meghan Markle, która przebywa z synkiem w Kanadzie.

Wiadomo, iż strony nie doszły do ostatecznego porozumienia. W trakcie spotkania, sama królowa Elżbieta miała przekonywać wnuka do zmiany decyzji. O tym, co zdecydowano zapewne dowiemy się niebawem.

Książę Harry nie był pierwszy?

Okazuje się jednak, iż książę Harry i księżna Meghan nie są pierwszymi członkami brytyjskiej familii, którzy zdecydowali się na niezależność. W przeszłości podobną decyzję podjęło już kilka znanych osób.

Edward VIII

Pierwszą z nich był Edward VIII, czyli prapradziadek Harry'ego. Mężczyzna odszedł z rodziny królewskiej w 1936 roku. Powodem była miłość. Król pragnął poślubić rozwódkę Wallis Simpson, którą poznał w 1931 roku.

Ich romans był przedmiotem wielu dyskusji. Dwór królewski ani opinia publiczna nie akceptowali relacji tych dwoje, dlatego też król podjął decyzję o abdykacji. Miłość okazała się dla niego ważniejsza od królewskich tytułów.

Książę Andrzej

Książę Andrzej jest wujem Harry'ego, który swoją decyzję o odejściu z rodziny królewskiej ogłosił w 2019 roku. Książę Yorku zdecydował, że rezygnuje z obowiązków królewskich i chce żyć z dala od dworu.

Jak podaje "Jastrząb Post", swoją decyzję podjął tuż po tym, jak media ogłosiły jego związki z przestępcą seksualnym Jeffreyem Epsteinem. Próba ukrycia powiązań się nie udała, a na księcia spadła fala krytyki.

Księżna Sarah

Z królewskich szeregów odeszła również była żona księcia Andrzeja - Sarah Ferguson. Po rozpadzie małżeństwa księżna Yorku miała zostać "zamrożona" w swojej funkcji. Mimo tego, do dziś Sarah Ferguson wraz z córkami bywa na królewskich uroczystościach.

Księżna Yorku pojawiła się np. na ślubie księcia Harry'ego i księżnej Meghan.

Księżna Diana

Jedną z najsłynniejszych postaci, które odeszły z rodziny królewskiej jest niewątpliwie księżna Diana, czyli matka książąt: Harry'ego i Williama.

"Królowa ludzkich serc" zrezygnowała z dworskich funkcji w 1993 roku. Z kolei po rozwodzie z księciem Karolem w 1996 roku, kobieta chciała rozpocząć normalne życie z dala od królewskiego przepychu i bycia na świeczniku.

Księżna Diana zrezygnowała wówczas z tytułu „Jej Królewskiej Wysokości”. Do końca życia pozostała natomiast księżną Walii.

Jak wiadomo, jej życie poza Pałacem nie trwało długo. Miesiące po rozwodzie z księciem Karolem były dla Diany wyjątkowo trudne. Księżna nie mogła uciec przed obiektywami wścibskich fotoreporterów.

Jedna z takich ucieczek była dla matki Harry'ego tragiczna w skutkach. Księżna Walii zginęła w wypadku samochodowym w 1997 roku.

Każde odejście z brytyjskiej rodziny królewskiej nie obyło się bez skandalu. Nie ma się więc co dziwić temu, iż decyzja kcięcia Harry'ego i księżnej Meghan wciąż jest na językach całego świata.

Przypomnij sobie o: NA TEN WYWIAD CZEKA CAŁY ŚWIAT. KSIĄŻE HARRY I MEGHAN MARKLE UJAWNIĄ POWODY WYPISANIA SIĘ Z RODZINY KRÓLEWSKIEJ

Jak informował portal "Życie": IMPONUJĄCA SUMA NA 28. FINALE WOŚP W 2020 ROKU. JAKĄ KWOTĘ UDAŁO SIĘ ZEBRAĆ? CZY PADNIE REKORD

Portal "Życie" pisał również: NIEZWYKŁE NAGRANIE Z AKCJI RATUNKOWEJ KOALI W AUSTRALII. DWÓCH NASTOLATKÓW WYKAZAŁO SIĘ NIE LADA ODWAGĄ