Już od dłuższego czasu świat obiegają nowe informacje na temat wydarzeń w Australii. Nie ulega wątpliwości – australijska flora i fauna są ogromnie zagrożone przez niszczycielski ogień. Pożary trawią większość Australii.

Cały świat z niepokojem obserwuje bieg wydarzeń i włącza się do pomocy potrzebującym. W sieci znajduje się wiele zbiórek środków (trzeba jednak uważać na oszustów), organizowane są także licytacje na rzecz Australii. Niektóre organizacje proszą także między innymi o przesyłanie np. „kieszonek”, w których będą mogły się schować małe koale.

Trwa walka o każde istnienie. Choć jest to nierówna wojna z żywiołem, ludzie próbują ocalić jak najwięcej – przede wszystkim zwierząt, które są w niebezpieczeństwie, a także mieszkańców Australii, których dobytki są trawione przez ogień.

Do akcji przyłącza się każdy, kto jest w stanie pomóc – nieważny jest wiek czy stan konta.

Pomoc na odległość ogranicza się do przesyłania środków oraz potrzebnych rzeczy, np. wspomnianych kieszonek, wiele ludzi decyduje się jednak na wyjazd w samo serce pożaru. Pomagają także miejscowi.

To właśnie jeden z czynów miejscowych zasługuje na ogromne uznanie. W sieci pojawiło się wideo, na którym widać, jak dwóch nastolatków ratuje misie koala.

Jeden z nastoletnich bohaterów ma zaledwie 19 lat. To Micah Lovegrove. Pożar doświadczył także jego rodzinę – wujek chłopaka stracił cały swój dobytek. 19-latek razem ze swoim kuzynem podróżował samochodem. By pomóc koalom, wybrali trasę przez płonący las na Wyspie Kangura.

Na filmie można zaobserwować koale siedzące w aucie.

„Jesteśmy w trakcie małej akcji ratowania koali. Tu jest mama koala z dzieckiem, przytulają się. Po prostu chcemy ocalić tyle żyć, ile możemy” – mówią nastoletni bohaterowie.

Z informacji, które podały zagraniczne media, wynika, że po uratowaniu zwierząt nastolatkowie zabrali je do sąsiadów, którzy potrafią zaopiekować się koalami i przede wszystkim mają odpowiednie uprawnienia.

Pożar w Australii ma przerażające konsekwencje – zginęło ponad pół miliarda zwierząt.

Przypomnij sobie o… SUKCESY 2019 ROKU. CZYLI CO DOBREGO PRZYDARZYŁO SIĘ LUDZKOŚCI W NIEDALEKIEJ PRZESZŁOŚCI

Jak informował portal Życie: OJCIEC MEGHAN MARKLE NIE POTRAFI ZROZUMIEĆ DECYZJI CÓRKI. "PROSZĘ PRZESTAŃ" APELUJE KSIĘŻNA

Portal Życie pisał również o… NIEZNANE DOTĄD FAKTY O ANNIE PRZYBYLSKIEJ. JEJ MAMA OPOWIEDZIAŁA SMUTNĄ, A ZARAZEM WESOŁĄ HISTORIĘ Z DZIECIŃSTWA AKTORKI