Media przyzwyczaiły nas do informacji nt szokujących zdarzeń, przykrych sytuacji, kataklizmów i konfliktów. Zapominamy o tym, co pozytywne i dobre. Pamietajmy eby mówić o tym, co nam się udało, co jest piekne i wartościowe. Wtedy nasze dni mogą stać sie bardziej radosne.

A co dobrego wydarzyło się w 2019 roku? Mamy kilka informacji!

1. Nowa szczepionka na tyfus zmniejszyła liczbę przypadków tej choroby o ponad 80%, obecnie stosuje się ją w Pakistanie u dziewięciu milionów dzieci.

2. Najnowsze badania dowodzą, że odsetek ludzi, którzy żyją w skrajnym ubóstwie zmalał z 36% w 1990 roku do 8,6% w 2018 roku.

3. 95% dzieci w Rwandzie otrzymuje aktualnie szczepionki na różyczkę, polio i odrę. Ów kraj jest na dobrej drodze, by zostać pierwszym, który wyeliminował całkowicie raka szyjki macicy u swych mieszkańców.

4. Liczba chińskich podstawówkowiczów i licealistów jest wyrównana jeśli chodzi o płeć, a ponad połowa studentów to kobiety. W roku 1978 proporcje te wynosiły 1:4 na korzyść mężczyzn.

5. W ciągu ostatnich pięciu lat ponad 30 000 dzieci z Kambodży zostało ocalonych przed wykorzystaniem do ciężkiej pracy fizycznej.

6. Lipiec był miesiącem, w którym Etiopia pobiła rekordową liczbę posadzonych drzew. Za przykładem premiera Abiya Ahmeda, miliony Etiopczyków zasadziło 353 miliony drzew w ciągu 12 godzin!

7. Rosyjscy urzędnicy poinformowali, że konsumpcja alkoholu w ich kraju spadła o 43% od 2003 roku. Wraz z tym, średnia długość życia w 2019 roku osiągnęła najwyższy poziom w historii kraju.

8. W Południowej Dakocie, pierwszy raz od 1870 roku, na obszarze 80 000 akrów ziemi, spaceruje 1200 żubrów!

9. W Indiach przeprowadzono niezwykła akcję sanitarną. Wybudowano tam 90 milionów toalet. Już 93 proc. domów jest w nie wyposażonych, a dzięki temu 500 milionów ludzi nie załatwia swoich potrzeb fizjologicznych „pod chmurką”.

10. Pozostając w temacie warunków sanitarnych warto wspomnieć o Nepalu. W 2019 roku został on ogłoszony krajem otwartym, w którym Nepalczycy żyją w godnych warunkach sanitarnych. Jeszcze 8 lat temu prawie 10 mln ludzi załatwiało się tam na ulicy.

Przypomnij sobie o… ZAKAZ HANDLU ZOSTANIE ROZSZERZONY NA KOLEJNE SKLEPY? W TEJ SYTUACJI W NIEDZIELE PRAKTYCZNIE NIC NIE BĘDZIE CZYNNE

Jak informował portal Życie: WIZERUNEK LECHA KACZYŃSKIEGO POJAWI SIĘ NA BANKNOTACH? „KAŻDE UPAMIĘTNIENIE TAK WIELKIEGO CZŁOWIEKA JEST GODNE”

Portal Życie pisał również o… „ZNÓW UMIEM JUŻ CHODZIĆ”. NAJNOWSZE WIEŚCI O STANIE ZDROWIA TOMASZA LISA. CZY DZIENNIKARZ WRÓCI DO PEŁNI ZDROWIA