W ubiegłym tygodniu świat dowiedział się o zaskakującej decyzji księcia Harry'ego i księżnej Meghan. Para zdecydowała odejść z brytyjskiej rodziny królewskiej i zacząć żyć na własny rachunek.

Meghan i Harry oświadczyli, że chcą być niezależni finansowo i nie będą już utrzymywać się z pieniędzy podatników. Ponadto poinformowali, że planują rozpocząć pracę zawodową. Małżonkowie zaznaczyli, że chcą prowadzić normalne życie z dala od królewskich obowiazków.

"„Zamierzamy wycofać się jako 'starsi' członkowie rodziny królewskiej i starać się o niezależność finansową, jednocześnie nadal w pełni wspierając Jej Królewską Mość Królową. Z Państwa zachęty, szczególnie w ciągu ostatnich kilku lat, czujemy się przygotowani do dokonania tej zmiany.”

Brytyjska rodzina królewska nie kryje niezadowolenia

Decyzja ta nie została najlepiej przyjęta zarówno wśród członków brytyjskiej rodziny, jak i również Brytyjczyków. Na książęcą parę spadła fala krytyki. Największe niezadowolenie z decyzji Harry'ego wyraziła królowa Elżbieta II.

Monarchini o decyzji wnuka podobno dowiedziała się jako ostatnia. Dodatkowo też nikt z rodziny królewskiej nie wiedział o zamierzeniach Harry'ego i Meghan. Ojciec księcia o fakcie, iż jego syn rezygnuje z bycia członkiem brytyjskich następców tronu, dowiedział się na 10 minut przed oficjalnym opublikowaniem oświadczenia.

Nic dziwnego, że brytyjska rodzina królewska nie kryje niezadowolenia. W sprawie Harry'ego i Meghan zwołano specjalne spotkanie nadzywczajne, na którym to miały zapaść decyzje dotyczące przyszłości księcia i jego małżonki.

Kto wziął udział w rozmowie dotyczącej przyszłości Harry'ego i Meghan?

Królowa Elżbieta zwołała w poniedziałek spotkanie, podczas którego chciała osobiście porozmawiać z wnukiem i jego żoną. Wiadomo, iż na tej uroczystości zabrakło Meghan Markle, która obecnie przebywa z synem w Kanadzie.

Rozmowa z monarchinią spoczęła więc na barkach księcia Harry'ego, która żona wspierała jedynie za pomocą video rozmowy.

Oprócz Harry'ego w rozmowie uczestniczyli także jego brat książę William oraz jego ojciec książę Karol. Z kolei wielkimi nieobecnymi były księżna Kate oraz Camilla Parker-Bowles.

Dlaczego w spotkaniu nie uczestniczyła księżna Kate?

Na spotkaniu zabrakło księżnej Kate oraz Camilli Parker-Bowles z powodu tego, iż królowa Elżbieta zorganizowała spotkanie wyłącznie dla następców tronu. W rozmowie uczestniczyli więc najważniejsi mężczyźni rodu.

Jakie decyzje zapadły na spotkaniu nadzwyczajnym?

Jak podaje brytyjska prasa spotkanie najważniejszych członków rodziny królewskiej trwało ponad 2,5 godziny. Odbyło się w domu królowej w Sandringham, w Norfolk. Konferencja została przeprowadzona w Long Library w Sandringham House.

Miejsce rozmowy okazało się szczególne, gdyż właśnie z tym pomieszczeniem najwięcej wspomnień posiadają książęta: Harry i William. To tam bracia jadali posiłki z matką - księżną Dianą.

Na tę chwilę nie wiadomo jeszcze, co zdecydowała królowa Elżbieta. Pewne jest to, iż monarchini starała się przekonać wnuka do zmiany decyzji. Na razie jednak nie znaleziono satysfakcjonującego obie strony rozwiązania.

Przypomnij sobie o: KRÓLOWA ELŻBIETA II ZDECYDOWAŁA, CO ZROBIĆ W SPRAWIE KSIĘCIA HARRY'EGO I KSIĘŻNEJ MEGHAN. CZY KSIĄŻĘCA PARA PONIESIE KONSEKWENCJE SWOJEJ DECYZJI

Jak informował portal "Życie": NA TEN WYWIAD CZEKA CAŁY ŚWIAT. KSIĄŻE HARRY I MEGHAN MARKLE UJAWNIĄ POWODY WYPISANIA SIĘ Z RODZINY KRÓLEWSKIEJ

Portal "Życie" pisał również: WIADOMO JUŻ, CZYM W NAJBLIŻSZYM CZASIE ZAJMIE SIĘ MEGHAN MARKLE. PODPISAŁA PIERWSZY KONTRAKT ZE ZNANĄ MARKĄ. Z INNĄ PROWADZI NEGOCJACJE