Dzisiejszego poranka w szpitalu w Ostrawie doszło do wstrząsających wydarzeń. Około godziny siódmej rano do poczekalni oddziału traumatologii kliniki w dzielnicy Poruba w Ostrawie wszedł mężczyzna z bronią. Napastnik otworzył ogień do ludzi oczekujących w kolejce do lekarza.

Wiadomo już, że mężczyzna strzelał z broni krótkiej. Celował prosto w głowy ludzi siedzących w poczekalni. Udało mu się w ten sposób zabić pięć osób, kolejna zmarła na stole operacyjnym. Jego ofiarami padło czterech mężczyzn i dwie kobiety.

Jeden ze świadków w rozmowie z czeską TV Nova opowiada przebieg wydarzeń:

Wszedł do poczekalni i zaczął strzelać do ludzi tam znajdujących się. Kiedy skończyły mu się naboje, przeładował broń i zaczął znowu strzelać. Podobno chciał się zastrzelić, ale kiedy chciał to zrobić, to miał już pusty magazynek.

W ataku szaleńca zginęło sześć osób, a kilka kolejnych zostało rannych. Pierwsi policjanci pojawili się na miejscu już w ciągu trzech minut od momentu odebrania informacji o strzałach. Mimo ich błyskawicznej interwencji, napastnikowi udało się uciec z miejsca zbrodni.

Funkcjonariusze natychmiast wszczęli pościg. W mediach opublikowano wizerunek napastnika oraz numer rejestracyjny samochodu, którym się poruszał. Po ponad trzech godzinach udało się zlokalizować pojazd. Odnaleziono w nim ciało mężczyzny, który strzelił sobie w głowę.

Napastnik został już zidentyfikowany. Był nim 42-letni Czech Citrad V., pracownik budowlany. Sprawca miał leczyć się w szpitalu, w którym dokonał ataku. Przechodził chemioterapię.

Napastnik został rozpoznany przez dyrektora firmy, w której był zatrudniony. Mężczyzna skomentował tę sprawę na łamach portalu iRozhlas.cz:

Mówił, że jest poważnie chory i nikt nie chce go leczyć. W zeszłym miesiącu nie przychodził do pracy, dwa tygodnie temu przyszedł i powiedział, że jest na zwolnieniu lekarskim.

Na portalu "Życie" dowiesz się również... OŁÓW I RTĘĆ W RYBNYCH FILETACH. ŚWIĄTECZNE PROMOCJE MOGĄ NIE WYJŚĆ NA ZDROWIE
Portal "Życie" informuje również o... POLICJA I KARETKI PRZED SZKOŁĄ! WSZYSTKO PRZEZ ZACHOWANIE UCZNIA WOBEC RÓWIEŚNIKÓW
Warto sobie przypomnieć... BABCIA ODDAŁA ŻYCIE ZA SWOJEGO WNUCZKA. W OSTATNIM MOMENCIE ODEPCHNĘŁA MAŁEGO CHŁOPCA. WSZYSTKO NAGRAŁA KAMERA