Popularność dań rybnych w ostatnich latach bardzo wzrosła i wciąż przybywa ich miłośników. Dzieje się tak za sprawą przekonania, że ryby są niezwykle zdrowe.

Mięso pozyskiwane z nich zawiera bardzo dużą ilość kwasów tłuszczowych potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu ludzkiego, ma także dużą ilość minerałów.

Mogą także zawierać niechciane dodatki. Specjaliści ostrzegają przed zakupem najtańszych ryb, szczególnie w marketach. W ich mięsie znaleziono rtęć.

Jesteś tym co jesz – uwaga na ryby

Jedną z najbardziej popularnych ryb w naszym kraju jest tilapia, ryba pochodząca z Afryki. Nie zawiera dużej ilości ości, mięso nie jest tłuste. Ma dużo przyswajalnego białka oraz witaminy D i B12 oraz selenu. 75 procent dziennego zapotrzebowania na ten pierwiastek w naszym organizmie daje spożycie 100 gram mięsa tej ryby.

Skąd bierze się trucizna

Badania wykazały, że w najtańszym mięsie ryby może znajdować się rtęć. Powód jest oczywisty. Większość dostępnych ryb w marketach i sklepach pochodzi ze sztucznych hodowli. Ich właścicielom zależy na maksymalnym zminimalizowaniu kosztów produkcji, co odbija się na jakości mięsa.

Największe oszczędności hodowcy uzyskują przez stosowanie tanich pasz, które nie posiadają żadnych wartości odżywczych. Tym samym nie są one dostarczane do organizmu tych zwierząt, a więc mięso ryb nie może ich dostarczyć człowiekowi.

Znaną wśród hodowców praktyką jest stosowanie jako paszy odchodów zwierząt gospodarskich. To powoduje, że mięso ryb może być dla ludzi nawet szkodliwe.

Specjaliści ostrzegają. Ryby mogą zawierać łów i rtęć

Po przeprowadzeniu badania mięsa tilapii z polskich hodowli okazało się, że zawiera ono duże ilości ołowiu i rakotwórczej rtęci. To ważna informacja, szczególnie przed świętami Bożego Narodzenia, kiedy wszyscy czekają na najlepsze promocje.

Może warto pomyśleć o nowej potrawie na wigilijnym stole? Boczniaki lub seler po grecku z pewnością zaskoczą domowników i zaspokoją ich podniebienia.

Jak informował portal Życie: Setki ton skażonego, polskiego mięsa drobiowego. Jest oficjalna informacja Agencji Bezpieczeństwa

Przypomnij sobie o: Weszły w życie nowe przepisy o ruchu drogowym. Od dziś kierowcy mają dodatkowe obowiązki

Portal Życie pisał również o: Gromada niedźwiedzi polarnych opanowała całą miejscowość. Mieszkańcy zostali uwięzieni we własnych domach