Strzelanina miała miejsce na Dalekim Wschodzie Rosji, w głównym mieście obwodu amurskiego – Błagowieszczeńsku. Sprawca uczył się w jednej z lokalnych szkół. Kształci ona specjalistów z zakresu budownictwa i gospodarki komunalnej.

W czwartkowy poranek 19-letni uczeń otworzył ogień do osób przebywających na zajęciach. Strzelał z broni myśliwskiej, którą niepostrzeżenie udało mu się wnieść do budynku.

W błagowieszczeńskiej szkole uczy się 1,5 tysiąca osób. W chwili tragedii znajdowało się tam około 150 uczniów. Właśnie zaczynały się pierwsze zajęcia.

Działania napastnika udało się udarmnić policji, która szybko przybyła na miejsce. Funkcjonariusze użyli broni palnej, żeby powstrzymać 19-latka. W trakcie wymiany ognia chłopak został ranny. Chwilę później popełnił samobójstwo, co potwierdziło rosyjskie MSW.

W strzelaninie zostały ranne cztery osoby. Jedna ofiara poniosła śmierć na miejscu. Stan kolejnej określany jest jako poważny. W tej chwili troje rannych przeszło już operacje.

Obecnie przyczyny brutalnego postępowania 19-letniego napastnika nie są znane. Rosyjski dziennik Nowosti podał informację, że może chodzić o konflikt z rówieśnikami.

Odpowiednie służby zabezpieczyły już nagrania ze szkolnego monitoringu. Warto wspomnieć, że budynek ten nie był wyposażony w bramki wykrywające metal. To właśnie dlatego 19-latkowi udało się wnieść do szkoły broń.

Policja będzie również sprawdzać, jakie systemy bezpieczeństwa posiadała placówka. Obecnie władze miasta zwołały nadzwyczajną naradę, której tematem jest bezpieczeństwo w obiektach edukacyjnych. To efekt fali strzelanin, które miały miejsce w rosyjskich szkołach.

O tym warto przeczytać... MĘŻCZYZNA WSZEDŁ DO KOŚCIOŁA I ZACZĄŁ KRZYCZEĆ NA PARAFIAN! "ZARAZ SPALĘ TO MIEJSCE"

Portal "Życie" informuje... TO MIAŁA BYĆ RUTYNOWA KONTROLA DROGOWA… POLICJANCI NIE WIERZYLI WŁASNYM OCZOM

Portal "Życie" pisze także o... NAGŁA MOBILIZACJA W POLSKIM WOJSKU. 1500 OSÓB ZOSTAŁO WEZWANYCH W ŚRODKU NOCY