Sceny jak z horroru rozegrały się w trakcie nabożeństwa w małej wsi Glinianka w województwie mazowieckim. W środku mszy 29-letni mężczyzna zaczął grozić zgromadzonym wiernym!

Mieszkaniec województwa mazowieckiego zapowiedział zgromadzonym ludziom, że spali kościół, w którym się znajdują. Zabytkowy budynek liczy sobie już 250 lat i stanowi prawdziwą perłę tamtejszej okolicy.

Niestety kościół z ponad 250-letnią historią wykonany jest w całości z drewna. Z tego powodu groźby mężczyzny potraktowano wyjątkowo poważnie.

Na szczęście parafianie zdołali wezwać policję. Funkcjonariusze szybko przybyli na miejsce, jednak mężczyźnie udało się uciec. Nadkom. Daniel Niezdrop z policji z Otwocka podkreśla:

W rejonie kościoła pojawiły się policyjne patrole, aby podjąć skuteczną interwencję w przypadku ponownego pojawienia się podejrzewanego mężczyzny.

Policji szybko udało się ustalić, kim był sprawca. Okazał się nim 29-latek z pobliskiego Wiązowna. Już kilka godzin po mszy podejrzany został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Postawiono mu zarzut formułowania gróźb karalnych.

Prokurator postanowił zastosować wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Oznacza to, że mężczyzna mógł wrócić do domu.

Nie zabawił tam jednak długo. Już po kilku dniach po niedoszłego podpalacza ponownie zgłosiła się policja. Okazało się bowiem, że jest podejrzany o szereg przestępstw, które popełniono w pobliskich miejscowościach.

Chodzi tu m.in. o kradzież kamer monitoringu na działce letniskowej w Kopkach oraz uszkodzenie zamów w drzwiach tarasowych budynku w Lipowie. Obydwa te przestępstwa popełnione zostały tuż przed incydentem w kościele.

Policja przeszukała mieszkanie niedoszłego podpalacza. W środku udało im się odnaleźć skradzione kamery. Za wszystkie przestępstwa 29-letniemu mężczyźnie grozi teraz 5 lat więzienia.

Portal "Życie" informuje... ŻONA POLSKIEGO PIŁKARZA ZOSTAŁA OKRADZIONA! WSZYSTKO PRZEZ SŁABY WYSTĘP MĘŻA

Warto sobie przypomnieć... „KOŚCIÓŁ TO NIE KSIĘŻA, TYLKO WIERNI”. DLACZEGO POLSCY KATOLICY MILCZĄ?

Na portalu "Życie" dowiesz się także... KSIĄDZ PROWADZĄCY RELIGIĘ DOPROWADZAŁ UCZENNICE DO ŁEZ! W KOŃCU UCZNIOWIE WZIĘLI SPRAWĘ W SWOJE RĘCE