Często księża darzeni są dodatkowym zaufaniem w naszym kraju, przez co więcej jest im wybaczane. Jednak ten ksiądz z Suchej Beskidzkiej nie pozostał bezkarny.

Jak podaje Fakt, duchowny uczący religii w liceum w Suchej Beskidzkiej miał być opryskliwy wobec uczniów, zachowywać się nieuprzejmie, a w swoich wypowiedziach przekazywać treści niezgodne z doktryną kościoła. Krytykował również celibat wśród księży.

Ksiądz miał też łamać wszelkie granice i w niewybredny sposób komentować życie prywatne uczennic, czym powodował u nich stres i niejednokrotnie doprowadzał do płaczu. Przez takie zachowanie, uczniowie nie wytrzymali i do metropolity krakowskiego wysłany został donos na księdza.

Pismo skierowano też do dyrekcji szkoły w Suchej Beskidzkiej. Nie wiadomo dokładnie, kto jest autorem zgłoszenia nagannego zachowania księdza.

- Wykazuje całkowity brak szacunku do swoich rozmówców. Podczas dyskusji nie pozwala na wyrażenie własnego zdania, nieustannie przerywając wypowiedź ucznia. Wyśmiewa wszystkie poglądy różne od jego własnych oraz fakty naukowe(…). Stosuje szereg prymitywnych manipulacji psychologicznych i komentuje życie prywatne uczennic, doprowadzając je do łez – napisano w donosie.

– Najprawdopodobniej było to pisane pod dyktando nauczycielki, która jest totalnie antykościelna. A sugerowanie, że powiedziałem, jakoby ksiądz mógł mieć żonę, jest wrednym oszczerstwem – usiłował się bronić ksiądz.

Ksiądz zrezygnował z nauczania katechezy, kiedy tylko sprawa jego zachowania stałą się medialna. Zarzekał się jednak, że jest to jego samodzielna decyzja.

Przypomnij sobie o... KSIĄDZ DOPUŚCIŁ SIĘ TEGO WOBEC UCZENNICY? WSZYSTKO DZIAŁO SIĘ NA LEKCJI RELIGII!

Portal "Życie" pisał też: TO MIAŁ BYĆ ZWYKŁY SPACER PO PLAŻY. PARA Z FINLANDII ODKRYŁA JEDNAK COŚ NIESAMOWITEGO!

Informowaliśmy także o: TELEWIZYJNA GWIAZDA JECHAŁA 885 KM/H! SĄ JUŻ WYNIKI ŚLEDZTWA