Policja zatrzymała dwóch 14-latków. Ma to związek z incydentem, który spotkał księdza w Mosinie. 3 listopada wikariusz zauważył grupę osób, które spożywały alkohol w kościele. Gdy zwrócił im uwagę, doszło do rękoczynów.

Mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji, podał do wiadomości, że zatrzymano dwie osoby w sprawie pobicia księdza w Mosinie.

„Policjanci ustalili ich tożsamość na podstawie nagrań z monitoringu. Dzięki uzyskanym informacjom okazało się, że to czternastolatkowie z miejscowej szkoły” – mówił.

Jak podaje RMF FM, jednego z nastolatków zatrzymano w poniedziałkowe popołudnie w jego domu, zaś drugi sam zgłosił się na policję.

14-latkowie zostaną przesłuchani, a wtedy policja zdecyduje o dalszych działaniach.

3 listopada około 21:00 ksiądz dowiedział się, że w kościelnej kruchcie siedzi grupa osób, która pije alkohol i pali papierosy, a także załatwia tam potrzeby fizjologiczne.

Wikary otrzymał informację o ich obecności od wiernych. Gdy wychodził z kościoła, zwrócił im uwagę i wtedy został pobity.

Policjanci mówią, że to nic poważniejszego, jednak okolice oka wikarego są mocno zasinione.

Ks. Maciej Szczepaniak, rzecznik archidiecezji poznańskiej, podał do wiadomości, że uderzono wikariusza z parafii w Mosinie.

„Według jego relacji próbował on powstrzymać agresywnych mężczyzn przed profanacją świątyni. Księdzu udzielono pomocy medycznej” – informował.

Słyszałeś, co zrobił Jurek Owsiak? WIELKI GEST JURKA OWSIAKA. OFERUJE DUŻE WSPARCIE DLA POTRZEBUJĄCYCH!

Studentka próbowała flirtować z księciem Harrym! KSIĄŻĘ HARRY ODRZUCA ZALOTY STUDENTKI. CO POWIEDZIAŁ?

Martyna Piotrowska