Proboszcz parafii w Bystrej już od jakiegoś czasu wzbudzał w 6-letniej uczennicy strach. Dziewczynka z obawą chodziła na lekcje religii, choć nigdy wcześniej nie miała problemów z nauką.

Skarżyła się rodzicom, że ksiądz często na nią krzyczy. Swojej babci wyznała nawet, że szarpał ją za ucho. Nikt jednak nie zareagował.

Dwa tygodnie temu 6-latka wróciła ze szkoły z bólem głowy. Rodzicom przyznała, że na lekcji religii ksiądz uderzył ją dziennikiem. Rodzice szybko podjęli działanie i poinformowali o zajściu dyrekcję placówki, w której uczy się dziewczynka.

Dyrektor szkoły Marcin Juszczęć złożył w tej sprawie zawiadomienie u Małopolskiego Kuratora Oświaty. Poinformowana została również Kuria Diecezjalna w Tarnowie.

Teraz proboszcz parafii w Bystrej ma duże kłopoty. Z informacji podanych przez „Gazetę Krakowską” wynika, że szkoła planuje odsunięcie go od prowadzenia lekcji. Przy okazji na jaw wyszły inne szokujące przewinienia księdza.

Okazało się, że już wcześniej do Kurii docierały skargi na agresywne zachowania proboszcza w Bystrej. W 2015 roku wobec katechety została podjęta interwencja. Jej powodem było niewłaściwe postępowanie wobec dwóch uczniów.

Sprawa została zgłoszona na policję. Placówkę odwiedził wówczas wizytator, a ksiądz otrzymał naganę od dyrekcji.

Katecheta nie zamierza komentować całego zajścia. W rozmowie z przełożonymi kategorycznie zaprzeczył stawianym mu zarzutom.

Wikary pobity w Mosinie! KSIĄDZ ZWRÓCIŁ UWAGĘ OSOBOM, KTÓRE IMPREZOWAŁY W KOŚCIELE. DOSZŁO DO RĘKOCZYNÓW

Dziecko przetrzymywane siłą w kościele. CIĄG DALSZY SPRAWY „UWIĘZIENIA” CHŁOPCA PRZEZ KSIĘŻY W KOŚCIELE. JEST ZAWIADOMIENIE DO PROKURATURY!

Tadeusz Rydzyk rozczarowany Lechem Wałęsą. ,,MYŚLAŁEM, ŻE SKORO KATOLIK, TO POMOŻE. ALE NIC NIE POMÓGŁ” – RYDZYK O PREZYDENCIE