Rutynowa kontrola drogówki ze Środy Wielkopolskiej zakończyła się w zupełnie niespodziewany sposób. W środku 9-osobowego pojazdu znajdowało się aż 16 Meksykanów!

O całym zdarzeniu poinformował rzecznik wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak na swoim Twitterze. Mężczyzna tak podsumował wynik tej nietypowej kontroli drogowej:

Policjanci z drogówki mają zagadkę. Ilu Meksykanów mieści się w oplu? Odpowiedź - siedemnastu. Jeden z nich, kierowca, na domiar pijany. Trochę ich żal, bo przyjechali zarobić na życie. Z drugiej jednak strony ciekawe, co na to ich pracodawca?

Liczba osób podróżujących pojazdem była zdecydowanie za duża. 9-osobowym busem wjechało bowiem aż 16 pasażerów. Ci, dla których nie wystarczyło miejsc, siedzieli ściśnięci na drewnianych taboretach.

Samochód został zatrzymany w poniedziałek. Był to efekt rutynowej kontroli drogówki ze Środy Wielkopolskiej. Pojazd wzbudził podejrzenia policjantów, ponieważ w środku znajdowała się duża liczba osób w kamizelkach pracowniczych.

Asp. sztab. Michał Szymurski z KPP w Środzie Wielkopolskiej wyjaśnia:

Podczas patrolu drogi nr 11, policjanci ujawnili pojazd bus, marki opel, i zauważyli, że znajduje się w nim duża liczba osób w kamizelkach pracowniczych. Po zatrzymaniu pojazdu okazało się, że w środku znajduje się 17 osób, w tym kierowca.

Wszyscy pasażerowie są pochodzenia meksykańskiego i przebywają w Polsce na wizach pracowniczych. Teraz za brak zapiętych pasów bezpieczeństwa w trakcie jazdy, zostali ukarani mandatami.

Kierowcę busa czeka jednak dużo bardziej surowa kara. Okazało się bowiem, że Meksykanin prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Podczas kontroli policja przebadała go alkomatem. Wynik wskazał 0,6 promila alkoholu.

Obecnie mężczyzna pozostaje w areszcie. Po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany i zostaną mu postawione zarzuty. W przesłuchaniu będzie uczestniczył biegły tłumacz.

Na portalu "Życie" przeczytasz także: BYŁY MĄŻ MARTY KACZYŃSKIEJ ZABIERA GŁOS W KAMPANII VIVY! TRANSPORT KONNY DO MORSKIEGO OKA POWINIEN BYĆ ZLIKWIDOWANY

Warto przypomnieć... NIEWARYGODNE! MĘŻCZYZNA POŁAMAŁ KRZYŻ W KOŚCIELE - TERAZ SĄD GO UNIEWINNIŁ

Portal "Życie" informuje... ZUS WZMAGA KONTROLE! SPRAWDZAJĄ CZĘSTO I BARDZO DOKŁADNIE