Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju od środy ograniczył przyjęcia do oddziału pediatrycznego. Dyrekcja poinformowała, że praca oddziału zostanie zawieszona od 4 listopada.

Póki co dzieci są co prawda leczone, ale jedynie w trybie ostrodyżurowym.

„Obecna sytuacja kadrowa zmusza niestety szpital do wszczęcia procedury czasowego zawieszenia funkcjonowania oddziału pediatrycznego na okres 3 miesięcy. Nastąpi to z dniem 4 listopada” – pisze dyrekcja w swoim komunikacie.

Podano adresy miejsc, do których będzie można zgłosić się z chorymi dziećmi od 4 listopada. Są to szpitale w Rydułtowach, Żorach oraz Rybniku.

Jak podaje Interia – to już kolejna sytuacja, która ma związek z brakiem obsady lekarskiej w woj. śląskim. W sierpniu zawieszono także oddział onkologii i hematologii w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie.

Udało się jednak zatrudnić lekarzy i od początku grudnia oddział ma znów przyjmować pacjentów. Ordynatorem oddziału została dr Katarzyna Machnik, lekarz specjalista onkologii i hematologii dziecięcej.

– Przekonała mnie miłość do pacjentów i hematoonkologii. Sama myśl, że ten oddział mógłby przestać istnieć nie daje spać. Los tych małych pacjentów jest szczególny. Oni oprócz profesjonalnego podejścia, nowoczesnego sprzętu, potrzebują ciepłej, domowej atmosfery i ludzi, którzy leczą z pasją – mówiła w środę na konferencji prasowej w Chorzowie.

– Myślę, że odwieszenie tego oddziału na pewno ucieszy wielu pacjentów i ich rodziców. Wiele rodzin mówiło, że podczas leczenia w naszym szpitalu czują się jak w drugim domu. Cieszę się, że ta historia ma szczęśliwe zakończenie, bo znalezienie specjalistów w tej dziedzinie nie jest proste – podsumował Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

Jeśli chcesz poznać więcej wiadomości z kraju – zapraszamy tu: 370 TYS. OSÓB ZAPŁACI WYŻSZE SKŁADKI DO ZUS. WSZYSTKO PRZEZ NOWY PRZEPIS

Interesujesz się swoim zdrowiem i urodą? Dobrze trafiłeś – przeczytaj ten artykuł: CO JEŚĆ, ABY MIEĆ PIĘKNĄ CERĘ?

Martyna Piotrowska