W piątek doszło do zamachu w Londynie. Nożownik zaatakował dwie osoby, ale szybko został zatrzymany przez Polaka - 38-letniego Łukasza K. Mężczyzna rzucił się na terrorystę i zaczął z nim walczyć.

Gdy terrorysta uciekł na most 38-latek postanowił go gonić. I choć sam został ranny, udało mu się obezwładnić zamachowca. Po przybyciu policji, funkcjonariusze oddali w kierunku sprawcy śmiertelny strzał.

Napastnikiem okazał się Usman Khan, 28-latek karany już wcześniej za terroryzm. Mężczyzna groził detonacją ładunków wybuchowych, które jak później przyznali policjanci były atrapą.

Sam zainteresowany o zdarzeniu na moście London Bridge mówi:

"Po południu w piątek, 29 listopada pracowałem w Fishmongers Hall jak zwykle, gdy miał miejsce niewyobrażalny i tragiczny atak terrorystyczny. Wraz z kilkoma innymi próbowałem powstrzymać człowieka przed atakiem na ludzi wewnątrz budynku. Zrobiłem to, używając znalezionego pręta. Ktoś inny trzymał kieł narwala"

W Wielkiej Brytani natychmiast okrzyknięto Polaka bohaterem. Co do jego heroicznego czynu nie ma wątpliwości nawet jego szef  Toby Williamson, który w rozmowie z BBC zdradził:

"Łukasz był akurat na zmywaku, gdy usłyszał przerażające krzyki. Natychmiast wybiegł z piwnicy na pierwsze piętro i zdjął ze ściany długą, 1,5-metrową szpicę. Rzucił się z nią na napastnika."

O jego bohaterskiej postawie rozpowaidają także sąsiedzi. Gita Maksimowa, kiedy zorientowała się, że mieszka w tym samym budynku z bohaterem postanowiła opowiedzieć o Polaku. Kobieta nie kryła dumny z tego, iż Łukasz K. jest jej znajomym.

"To, co zrobił było bardzo odważne. On dla mnie jest wielkim bohaterem. Jestem dumna, że mam takiego sąsiada. Nie znam go za dobrze, bo mieszkamy obok siebie dopiero od nieco ponad roku.

Łukasz mieszka z żoną nade mną, zawsze gdy mijamy się przed domem, jest bardzo uprzejmy. Grzecznie się wita, czasem krótko porozmawiamy. Jest bardzo przyjacielski i otwarty. Teraz na dodatek okazało się jeszcze, że jest bardzo dzielny!"

Warto sobie przypomnieć...BOHATERSKI POLAK Z LONDYNU WYDAŁ SPECJALNE OŚWIADCZENIE. CO NAPRAWDĘ WYDARZYŁO SIĘ NA LONDON BRIDGE

Portal "Życie" pisał: ZUS OBNIŻYŁ EMERYTURĘ JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO. POMIMO TEGO, PREZES NADAL DOSTAJE CO MIESIĄC KOKOSY

Informował również: RACHUNKI ZA PRĄD PÓJDĄ OSTRO W GÓRĘ. CENY ENERGII BĘDĄ WYŻSZE, NIŻ ZAPOWIADANO