Zdarzenie zostało zarejestrowane przez przypadkowe osoby. Dzięki temu dołączone zostały nowe dowody do śledztwa w sprawie.

29.11 w budynku Fishmongers`s Hall odbywała się konferencja dotycząca wymiaru sprawiedliwości. To właśnie tam rozpoczął swój atak Ushman Khan. Ten 28-letni napastnik uzbrojony był w nóż, obwieszony był również atrapami ładunków wybuchowych.

Mężczyzna atakował przechodniów na Moście Londyńskim. Jednak spotkał się ze zdecydowanym działaniem przypadkowych ludzi, którzy korzystając z przedmiotów, które mieli przy sobie, powalili go na ziemię zabierając narzędzie, którym się posługiwał . Wykorzystywali do tego parasole, kije, a nawet gaśnicę samochodową.

Jedną z osób, które zdecydowały się na obezwładnienie napastnika był Polak, który ma na imię Łukasz. Mężczyzna widząc z okna restauracji całą sytuację, zdjął wiszący na ścianie kieł narwala i pobiegł w kierunku napastnika.

Pomimo, że nożownik ranił mężczyznę w rękę, ten zdecydował się zaatakować go zabranym ze sobą kłem. Polak na co dzień zajmuje się organizowaniem imprez okolicznościowych.

Zaraz po tym jak atakujący mężczyzna został obezwładniony przez przechodniów, na miejsce przybyli funkcjonariusze policji. Atrapy ładunków wybuchowych zmyliły mundurowych, którzy w trosce o bezpieczeństwo przypadkowych przechodniów, zastrzelili sprawcę.

Ta nieprawdopodobna postawa przypadkowych przechodniów, spotkała się z ogromnym uznaniem wśród brytyjskich polityków.

- Chcę oddać hołd niezwykłej odwadze tych członków społeczeństwa, którzy fizycznie interweniowali, aby chronić życie innych. Dla mnie reprezentują oni to, co najlepsze w naszym kraju i dziękuję im w imieniu całego naszego kraju – powiedział o zdarzeniu premier Boris Johnson z Partii Konserwatywnej.

 Co jest niezwykłe w obrazach, które widzieliśmy, to zapierający dech w piersiach heroizm członków społeczeństwa, którzy dosłownie wybiegli w kierunku niebezpieczeństwa, nie wiedząc, co ich spotka. Nie wiedzieli, że to atrapa (ładunku wybuchowego). Oni naprawdę są najlepszymi spośród nas – stwierdził burmistrz Londynu Sadiq Khan.

Jak informował portal Życie: TO WIDEO ROZCZULI KAŻDEGO. MŁODY LEKARZ ZNALAZŁ SPOSÓB NA USPOKOJENIE DZIECKA W TRAKCIE BADANIA [WIDEO]

Portal Życie pisał również o: ANDRZEJKI TO NIE TYLKO CZAS IMPREZ, ALE I WRÓŻB. WARTO POZNAĆ ANDRZEJKOWY HOROSKOP NA PRZYSZŁY ROK

Przypomnij sobie o: NA JAKIE PREMIE ŚWIĄTECZNE MOGĄ LICZYĆ POLACY. OTO KWOTY, KTÓRE WYPŁACAJĄ PRACODAWCY