Do zamachu doszło 29 listopada w Londynie. 28-letni Usman Khan wtargnął do budynku Fishmongers' Hall, gdzie trwała konferencja na temat wymiaru sprawiedliwości. Napastnik atakował nożem przypadkowe osoby. Miał też na sobie atrapę materiałów wybuchowych. Terrorysta przeniósł się po chwili na Most Londyński, na którym atakował przechodniów.

Świadkowie tego zdarzenia nie pozostali obojętni. Kilka osób rzuciło się na napastnika, aby spróbować go obezwładnić. Jednym z nich był Polak pracujący w Fishmongers' Hall. Łukasz, pomimo że sam został raniony przez zamachowca, ruszył na niego z prętem i próbował obezwładnić.

Wspólnymi siłami udało się opanować napastnika i wyrwać mu nóż. Po chwili na miejscu zdarzenia pojawiła się policja. Funkcjonariusze zastrzelili Khana, ponieważ obawiali się, że zdetonuje materiały wybuchowe, które miał na sobie. Wtedy jeszcze nie było wiadomo, że to atrapy.

Niestety w wyniku ataku nożownika zginęły dwie osoby. Kilka zostało rannych, w tym bohaterski Polak. Szczęśliwie obrażenia nie są groźne i nie zagrażały jego życiu. Mężczyzna postanowił teraz opublikować specjalne oświadczenie w sprawie.

- Po południu w piątek, 29 listopada pracowałem w Fishmongers Hall jak zwykle, gdy miał miejsce niewyobrażalny i tragiczny atak terrorystyczny. Wraz z kilkoma innymi próbowałem powstrzymać człowieka przed atakiem na ludzi wewnątrz budynku. Zrobiłem to, używając znalezionego pręta. Ktoś inny trzymał kieł narwala – napisał Łukasz.

Mężczyzna przyznał też, że jego działanie było odruchowe, po prostu wiedział, że musi spróbować powstrzymać nożownika.

- Kiedy nastąpił atak, zachowywałem się instynktownie. Teraz dochodzę do siebie po całym tym traumatycznym wydarzeniu. Chciałbym, aby stało się to z uszanowaniem mojej prywatności, przy wsparciu najbliższych – zaapelował pan Łukasz.

- Pragnę złożyć kondolencje rodzinom, które straciły swoich bliskich. Chciałbym przekazać im i wszystkim, którzy zostali dotknięci tym smutnym i bezsensownym atakiem, moje wsparcie – zakończył swoje oświadczenie Polak.

Przypomnij sobie o…OCALILI NIEWINNYCH LUDZI. BOHATEROWIE NA LONDON BRIDGE [VIDEO]

Jak informował portal Życie:TAJEMNICE RODZINY KRÓLEWSKIEJ. JAK ROZPOCZĄŁ SIĘ ZWIĄZEK KSIĘCIA KAROLA I CAMILLI SHAND

Portal Życie pisał również o… MICHAŁ SZPAK UJAWNIŁ, KIEDY ZOSTANIE OJCEM. TE WIEŚCI MOGĄ ZASKOCZYĆ JEGO FANÓW