Bob Moran to ilustrator, który tworzy karykatury dla brytyjskiego dziennika „The Daily Telegraph”. Teraz popularny rysownik postanowił uczcić trzech mężczyzn, którym udało się zatrzymać terrorystę na Moście Londyńskim.

Wszyscy trzej mężczyźni zostali przedstawieni jako superbohaterowie, a swoim wyglądem przypominają do złudzenia postaci z komiksów Marvela. Polak występuje na grafice jako Kapitan Narwal. U jego boku stoją Pieszy oraz Gaśnica.

Nadając stworzonemu przez siebie superbohaterowi imię „Kapitan Narwal”, Bob Moran nawiązał do faktu, że Polak do walki z terrorystą użył półtorametrowego kła narwala.

Przypomnijmy, że narwale to ssaki morskie przypominające nieco delfiny. Ich cechą charakterystyczną jest długi kieł, który wystaje im ze środka czaszki. U niektórych osobników może osiągnąć długość nawet 3 metrów! Kieł narwala służy do kruszenia pokrywy lodowej, by zwierzę mogło zaczerpnąć powietrza.

Niedawno kieł narwala posłużył w innym, dość nietypowym celu. Polak użył go bowiem do walki z terrorystą, który groził wysadzeniem w powietrze budynku Fishmongers' Hall, w którym w piątek odbywała się konferencja na temat wymiaru sprawiedliwości.

Napastnik zaatakował nożem osoby przebywające w budynku. Te zdołały wypchnąć terrorystę na zewnątrz. Na Moście Londyńskim mężczyzna nadal jednak próbował atakować, za cel obierając sobie przypadkowych przechodniów.

Jego wysiłki zostały udaremnione przez trzech mężczyzn, którzy wybiegli za nim z Fishmongers' Hall. Jednym z nich był Polak, szef kuchni o imieniu Łukasz. To właśnie on sięgnął po kieł narwala, który pomógł mu w obezwładnieniu nożownika. Szef mężczyzny tak komentuje dokonania Polaka:

Doszło do walki między nimi z użyciem noża. Łukasz został zraniony aż pięć razy. Był ciężko ranny, ale ani przez chwilę się nie zawahał. Później dołączyły do niego dwie lub trzy osoby. Napastnik uciekł po schodach, Łukasz biegł tuż za nim: był ranny, ale walczył do końca.

Warto sobie przypomnieć... OCALILI NIEWINNYCH LUDZI. BOHATEROWIE NA LONDON BRIDGE [VIDEO]

Portal "Życie" informuje również... TO WYDARZYŁO SIĘ NAPRAWDĘ. PODCZAS POŁOWÓW AUSTRALIJSKI RYBAK ZŁOWIŁ PREHISTORYCZNEGO REKINA. NAUKOWCY SĄ ZASKOCZENI

Jak donosi portal "Życie"... TAJEMNICE RODZINY KRÓLEWSKIEJ. JAK ROZPOCZĄŁ SIĘ ZWIĄZEK KSIĘCIA KAROLA I CAMILLI SHAND