Od jakiegoś czasu media spekulują na temat czwartej ciąży księżnej Kate. I choć od czasu do czasu pojawiały się informacje o kolejnym królewskim potomku, w ostatnich dniach jest ich zdecydowanie więcej.

Nowe domysły potęguje fakt, iż księżna Kate zrezygnowała z wielu obowiązków. Kilka dni temu, pałac Kensington poinformował, że księżna Kate nie weźmie udziału w Tusk Conversation Awards. Jako oficjalny powód jej nieobecności podano konieczność zajęcia się przez nią dziećmi w czasie uroczystości.

"Księżna nie jest już w stanie uczestniczyć w ceremonii rozdania nagród z powodu dzieci. Wciąż jednak po południu spotka się z finalistami na herbacie w Pałacu Kensington. Książę weźmie udział w obu wydarzeniach."

I choć taki komentarz oficjalnego rzecznika brytyjskiej rodziny królewskiej nie powinien wzbudzać emocji, to nadal na jego podstawie formułowane są nowe spekulacje. Zwłaszcza, gdy świat dowiaduje się o kolejnej absencji księżnej.

Oprócz nieobecności podczas Tusk Conversation Awards, księżna zrezygnowała także z wyprawy do Kuwejtu. Tam ponownie rodzinę królewską samotnie reprezentował książę William.

Jak podaje magazyn "People" zniknięcie Kate było wynikiem jej pobytu w szpitalu... na oddziale położniczym.

Portal "Plejada.pl" informuje jednak, że wizyta w placówce nie dotyczyła księżnej. Chodzi natomiast o pewien tajemniczy projekt, w którym to księżna poświęcała swój czas na zdobycie wiedzy w zakresie położnictwa od wykwalifikowanych specjalistów.

O zaangażowaniu Kate Middleton w nowym projekcie informowano już wcześniej:

"Księżna Cambridge, Joint Patron, Królewska Fundacja Księcia i Księżnej Cambridge, zakończyła dziś dwa dni z oddziałem położniczym Kingston Hospital w Londynie."

Czy to jednak jest jedyny powód rezygnacji Kate z obowiązków należacych do żony księcia? Warto przypomnieć, iż w czasie poprzednich trzech ciąż Kate także musiała zrezygnować z życia publicznego ze względu na ciążowe dolegliwości.

Jak będzie tym razem i czy rzeczywiście na świat przyjdzie kolejny królewski potomek? Na odpowiedź na to pytanie musimy jeszcze poczekać.

Warto sobie przypomnieć...KSIĘŻNA KATE REZYGNUJE Z PEŁNIENIA OFICJALNYCH OBOWIĄZKÓW. CO SIĘ DZIEJE W RODZINIE KRÓLEWSKIEJ

Portal "Życie" pisał: KRÓLOWA ELŻBIETA II ZNIKNĘŁA I OD RAZU POJAWIŁY SIĘ PLOTKI. „BYŁA BARDZO CHORA I WIELU MYŚLI O ZŁYCH, ALE NIEUNIKNIONYCH RZECZACH”

Informował również: NIEZWYKŁY GEST GWIAZDORA HOLLYWOOD. WYSTAWIŁ NA AUKCJĘ SYRENKĘ, ZEBY POMÓC POLSKIM DZIECIOM