Królowa Elżbieta II ma 93 lata i nieustannie od 67 lat spełnia swoją funkcję. Od 9 września 2015 królowa Elżbieta II jest najdłużej panującym monarchą Wielkiej Brytanii. Mianowicie pobiła rekord królowej Wiktorii (63 lata, 7 miesięcy i 2 dni), której jest praprawnuczką.

Ponadto, monarchini od 2016 roku jest także najdłużej panującą żyjącą głową państwa na świecie.

Mimo wieku, nie planuje przejść na emeryturę. Większość swoich obowiązków wciąż wykonuje samodzielnie. Jednak pojawiające się kłopoty ze zdrowiem królowej stają się przedmiotem kreowania wielu plotek na temat rzekomego odejścia monarchini.

Jak podaje "Viva.pl", królowa Elżbieta cierpi na dziedziczną przypadłość, nazywaną objawami Raynauda. Jest to napadowy skurcz tętnic w obrębie rąk, czasem również stóp, który ujawnia się pod wpływem zimna, emocji lub bez uchwytnej przyczyny.

W ostatnim czasie w mediach społecznościowych pojawiły się informacje sugerujące śmierć Elżbiety II. Plotki te szybko zdementował znawca rodziny królewskiej Charlie Proctor. W swoim wpisie na Twitterze napisał:

„Widzę, że nadeszła już ta pora roku, w której muszę rozwiać plotki o śmierci Jej Królewskiej Mości. Królowa nie umarła, żyje i ma się dobrze. Z niecierpliwością oczekuje na przybycie prezydenta Donalda Trumpa i innych światowych przywódców w Pałacu Buckingham we wtorek podczas przyjęcia NATO”

Warto sobie przypomnieć: TAJEMNICE RODZINY KRÓLEWSKIEJ. JAK ROZPOCZĄŁ SIĘ ZWIĄZEK KSIĘCIA KAROLA I CAMILLI SHAND

Portal "Życie" pisał: BRYTYJSKIE MEDIA MAJĄ PEWNOŚĆ CO DO CZWARTEJ CIĄŻY KSIĘŻNEJ KATE. JUŻ WIADOMO, KTÓRY TO MIESIĄC

Informował również...SŁAWNI MILIONERZY RADZĄ JAK STAĆ SIĘ BOGATYM . WYSTARCZY WPROWADZIĆ DO SWOJEGO ŻYCIA 8 POZYTYWNYCH NAWYKÓW