Pies stał się gwiazdą Instagramie po opublikowaniu pewnego nagrania z jego udziałem. Kiedy właścicielka zobaczyła jak jej pupil radośnie bawi się w wodzie, postanowiła chwycić za telefon i nakręcić jego poczynania. Wygląd czoworonoga rozbawia do łez! Kiedy unosił się na wodzie wyglądał jak kłębek sznurków.

Nietypowy wygląd psa

Właścicielka wyjątkowego psa, który stał się hitem internetu postanowiła nagać swojego pupila, jak pływa w wodzie. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie wygląd czworonoga.

Wszystko za sprawą sierści owczarka węgierskiego, która przypomina dredy lub sznurki z końcówki od mopa. Na nagraniu widać moment, kiedy zwierzak kładzie się na wodzie, a jego "włosy" powoli drufują na powierzchni wody niczym wielki kłąb sznurków.

Widok ten zupełnie nie przypomina żywego zwierzęcia. Dopiero kiedy pies odwraca się w stronę kamery można dostrzeć ledwo widoczny nos wystający z białych "sznurków". Internauci od razu pokochali czoworonoga o nietypowym wyglądzie, a nagranie stało się bardzo popularne!

Pies rasy owczarek węgierski zwany komondorem

Owczarki węgierskie nazywane również komondorami to duże psy pasterskie. Potrafią osiągnąć wagę nawet do 60 kilogramów. Ich charakterystyczną cechą jest długa, jasna sierść, która zwija się w grube strąki przypominające dredy. Pierwszy informacje o tej rasie pojawiły się w XIX wieku na terenie Węgier. Hodowane były do pilnowania stad zwierząt, często w trudnych warunkach pogodowych.

Właścicielką popularnego czworonoga jest Gintarė Bertauskienė z Kowna. Od dziecka marzyła o posiadaniu psa tej rasy po tym, jak otrzymała pocztówkę z podobizną zwierzaka przypominającego mopa.

Swojego pupila o imieniu Hanga adoptowała z węgierskiej hodowli. Kobieta darzy go ogromną miłością i bardzo o niego dba. Piesek posiada nawet swoje konto na Instagramie, na którym jego właścicielka publikuje ich wspólne życie.

Polecamy także: DZIECKO ROZPŁAKAŁO SIĘ, KIEDY STRACIŁO ZABAWKĘ. REAKCJA PSA BYŁA NIESAMOWITA

Zachęcamy do przeczytania: PIES NAJLEPSZYM PRZYJACIELEM CZŁOWIEKA. RASY, W KTÓRE CZŁOWIEK INGEROWAŁ NAJBARDZIEJ

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: TO WIDEO ROZCZULI KAŻDEGO. MŁODY LEKARZ ZNALAZŁ SPOSÓB NA USPOKOJENIE DZIECKA W TAKCIE BADANIA [WIDEO]