W 2014 roku w indyjskiej wiosce w stanie Jharkhand odbyło się wydarzenie, które wstrząsnęło całym światem. 18-letnia dziewczyna została zmuszona do wzięcia ślubu… z psem.

Choć brzmi to dość kuriozalnie, w Indiach małżeństwa z psami nie są niczym nadzwyczajnym. Tamtejsza ludność powszechnie uznaje, że takie zaślubiny przynoszą szczęście i chronią przed złymi duchami. W Indiach można poślubiać nie tylko zwierzęta, ale także drzewa.

To właśnie ochrona przed złymi duchami miała być powodem wydania 18-letniej Mangli Mundy za psa. Szczęśliwym małżonkiem został bezdomny czworonóg o imieniu Sheru, którego wcześniej osobiście wybrał ojciec dziewczyny.

18-letnia Mangli Munda wcale nie chciała brać ślubu z czworonogiem. Niestety rodzice podjęli za nią decyzję o zamążpójściu. Chcieli w ten sposób zapewnić córce szczęście:

Musimy wydać pieniądze na ten ślub. Tylko w ten sposób pozbędziemy się pecha i zapewnimy dobrobyt zarówno wiosce, jak i córce.

Niektórzy mieszkańcy tamtejszego regionu uznają, że poślubienie psa to dobra wróżba dla przyszłego małżeństwa z mężczyzną. Dzięki temu ma być bardzo długie i niezwykle udane.

Według ich wierzeń tradycyjny ślub z psem odpędza złe duchy i przywraca młodość. Niektóre źródła podają, że 18-latkę spotkało w życiu dużo nieszczęść i krzywd, a ślub z psem ma odmienić jej los.

Warto wspomnieć, że całe wydarzenie do złudzenia przypominało zwyczajne hinduskie wesele. Panna młoda była wystrojona w przepiękną kreację, była także wspaniała muzyka i dużo jedzenia.

Pies Sheru przyjechał do ślubu samochodem z szoferem. Podczas całego wydarzenia zachowywał się bardzo spokojnie.

Najmniej zadowolona była sama Mangli Munda. Dziewczyna z pokorą poddała się jednak swojemu losowi i na ślubnym kobiercu przysięgła miłość psu. W rozmowie z dziennikarzem podkreśliła:

Pewnego dnia wyjdę za mężczyznę. Każda dziewczyna marzy o ślubie z księciem.

Portal "Życie" informuje... MĘŻCZYZNĘ POLIZAŁ PIES, LEKARZOM NIE UDAŁO SIĘ GO ODRATOWAĆ. BYŁ OKAZEM ZDROWIA

Warto sobie przypomnieć... RATOWNICY PODCHODZĄ DO RANNEJ KOBIETY, WTEDY JEJ PIES ROBI COŚ CO WZRUSZA DO ŁEZ

Na portalu "Życie" zobaczysz także... TO JEDYNY TAKI PIES NA ŚWIECIE. JEGO TALENT WPRAWIA W ZDUMIENIE