Piotr Żyła dał się poznać jako utalentowany skoczek narciarski osiągający w tej dziedzinie sportu kolejne spektakularne sukcesy. Sport przyniósł mu popularność, a dodatkowy rozgłos zyskał, kiedy po 12 latach rozwiódł się z żoną.

Źródło: screen Youtube
Justyna Żyła; Źródło: screen Youtube

Był to jeden z najgłośniejszych rozwodów ostatnich lat. Piotrek i jego była już żona- Justyna nie szczędzili gorzkich słów na temat ich małżeństwa i siebie na wzajem. Wiele emocji wzbudzało wywlekanie przez nich samych na światło dzienne ich prywatnych spraw. Choć od rozwodu minęło już trochę czasu, a każde z nich jest już w nowym związku, nadal zdarza się, że nieprzyjemnie komentują się wzajemnie.
Krążą plotki, że Piotr Żyła jest już nawet zaręczony z nową partnerką- młodziutką Marceliną Ziętek. Była żona skoczka, Justyna, związała się natomiast z biznesmenem, którym niedawno pochwaliła się w swoich mediach społecznościowych.

Wydawałoby się, że od czasów głośnego rozwodu osobiste życie Piotra Żyły nie ma przed fanami tajemnic. Jednak to tylko pozory. Niewiele tak naprawdę wiadomo o jego nowym związku- sportowiec nie udziela zbyt wielu komentarzy na ten temat.

Źródło: screen Youtube
Justyna i Piotr Żyła jeszcze przed rozwodem; Źródło: screen Youtube

Podobnie rzecz ma się w przypadku spraw duchowych. Piotr Żyła praktycznie nie wypowiada się na tematy związane z wiarą. Jak czytamy jednak na portalu Jastrząb Post, okazuje się, że skoczek jest niezwykle religijny. Nie tylko regularnie bierze udział w nabożeństwach, ale także jest bardzo zaangażowany w działalność swojego Kościoła w kraju. Między innymi brał udział w organizacji akcji charytatywnych w parafii w Szczyrku Salmopolu. Piotr nie jest jednak członkiem Kościoła Katolickiego- jest ewangelikiem.

Ksiądz Jan Byrt zapytany o sportowca przyznaje, że Piotr w czasach, w których uczęszczał do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku wybrał lekcje religii ewangelickiej. Bardzo dobrze wspomina lekcje ze skoczkiem, którego zapamiętał jako niezwykle pogodnego.

Jak się okazuje, Piotr Żyła jest na tyle aktywnym członkiem swojej wspólnoty, że został odznaczony specjalnym orderem przygotowanym z okazji pięćsetnej rocznicy reformacji. Odznaczenie w formie medalu ma kształt Róży Lutra i przyznawane jest wiernym, zaangażowanym we współpracę kościołów katolickiego i ewangelickiego.

"Życie" przypomina: Sylwester 2020/21. Rząd przedstawi najnowsze obostrzenia. Co nas czeka

O tym pisaliśmy ostatnio: Jeden SMS może pozbawić cię wszystkich pieniędzy. Nowy sposób oszustów zyskuje na popularności

To może Cię zainteresować: Szare mydło ma niesamowite właściwości. Najważniejsze powody, dla których warto mieć je w swoim domu